Nowi beneficjenci w ramach inicjatywy Leader

wtorek, 20 lipca 2021

W dniu 20 lipca 2021 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, w obecności Pana Andrzeja Górczyńskiego – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego, podpisano kolejne umowy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Tym samym wśród beneficjentów środków unijnych znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna w Gledzianówku, która dzięki pomocy w wysokości 71 904 zł utworzy na terenie parku dworskiego w miejscowości Gledzianówek w gminie Witonia Pszczelarskie centrum edukacyjne.

Projekt powstanie na obszarze działania Stowarzyszenia Rozwoju Gmin „Centrum” i służyć będzie jako miejsce rekreacji oraz edukacji.

W Gminie Zduńska Wola na terenie Lokalnej Grupy Działania „Podkowa”  z kolei działalność gospodarczą w zbliżonej dziedzinie rozpocznie Pani Małgorzata Wiesława Krzyżańska. Na realizację projektu pn. Apiterapia w Wesołej Pasiece. Beneficjent otrzymał środki w wysokości 50 000 zł.

Pozyskana pomoc umożliwi wprowadzenie na lokalny rynek usług apiterapii w formie tzw. uloterapii, a dodatkowo też produkcję i sprzedaż świec woskowych, tamponów aromatycznych oraz prowadzenie eko-warsztatów.