Menu

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Materiał opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Z wizytą na Podlasiu

Rolnicy z regionu łódzkiego w ramach wyjazdu studyjnego odwiedzili Podlasie. Zorganizowany w dniach 12-14 września wyjazd miał na celu zachęcenie do podejmowania nowych form produkcji i hodowli w rolnictwie ekologicznym.
Uczestnicy odwiedzili gospodarstwo Produkty Mleczne s.c. Agnieszki i Marcin Bielec, gdzie produkowane są oryginalne sery korycińskie. Kolejnym miejscem w programie wyjazdu był Ziołowy Zakątek – obiekt łączący bazę noclegową z ofertą edukacyjną. W Ziołowym Zakątku rolnicy zapoznali się z historią ziołolecznictwa i tradycyjnego zbioru roślin ze stanu naturalnego. Sam właściciel obiektu dzielił się swoją wiedzą zielarską podczas oprowadzania grupy po ścieżkach edukacyjnych Podlaskiego Ogrodu Botanicznego. Nieodłącznym elementem działalności zielarskiej i botanicznej tego miejsca jest również firma producencka Dary Natury, powstała ponad 26 lat temu. Również firmę Daru Natury również mogli zwiedzić uczestnicy, przyglądając się procesowi produkcji mieszanek ziołowych. Kolejnym miejscem, które odwiedzili rolnicy było gospodarstwo hodujące alpaki. Mariusz Wierzbicki, jako pierwszy w Polce założył farmę tych zwierząt w Polsce i jest liderem w hodowli alpak w Polsce. Mógł podzielić się sowimi doświadczeniami z uczestnikami wyjazdu oraz pokazać im swoja hodowlę.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl