facebook
Menu

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Materiał opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PROW na Mixerze Regionalnym

Mimo, że pogoda nie zachęcała, mieszkańcy łódzkiego tłumnie przybyli na ulicę Piotrkowską w Łodzi na kolejną edycję Mixera Regionalnego. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Łódzkie na weekend”. Do odwiedzenia naszego województwa zachęcało ponad 100 wystawców z całego regionu, w tym koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania, zespoły folklorystyczne, lokalni artyści, właściciele gospodarstw agroturystycznych, przedstawiciele gmin i powiatów, regionów partnerskich.
Na odwiedzających stoiska czekały prezentacje prac lokalnych artystów, w tym rzeźby, wycinanki, ceramika oraz hafty. Można było zapoznać się ofertą turystyczną gmin i powiatów oraz spróbować regionalnych specjałów. Było folkowo, kolorowo, smacznie i gwarnie.
Na stoisku promocyjnym PROW 2014-2020 swoje wyroby rękodzielnicze prezentowała Pani Katarzyna Jaśkowiak, twórczymi ludowa z powiatu zgierskiego. Wykonane przez nią własnoręcznie kolorowe pluszaki, przypadły do gustu nie tylko najmłodszym odwiedzającym nasze stoisko. Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia ze środków unijnych na realizację projektów na terenach wiejskich, mogły uzyskać informacje na temat możliwego zakresu dofinansowania, kwalifikowalności kosztów oraz zasad wypełniania i przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Ponadto rozdawane były ulotki i materiały promujące PROW 2014-2020.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl