Menu

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Materiał opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pociąg do smaków łódzkiego zawitał w Piotrkowie Trybunalskim

W minioną niedzielę, 8 września, z dworca Łódź Fabryczna wyruszył pociąg do Piotrkowa Trybunalskiego z pasażerami, którzy chcieli poznać kolejne smaki województwa łódzkiego. To trzecia z cyklu wycieczek "Pociąg do smaków łódzkiego", którego inicjatorem jest Centrum Inicjatyw na rzecz Rozwoju REGIO. Wyjazdy organizowane są we współpracy z ŁKA przy współfinansowaniu ze środków Województwa Łódzkiego.

Podczas wyjazdu, oprócz walorów turystycznych regionu, Jednostka Regionalna KSOW promowała produkty tradycyjne z naszego województwa, które  przekazał podróżnym Piotr Adamczyk, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Celem cyklu wyjazdów "Pociąg do smaków łódzkiego" jest rozpowszechnienie wiedzy nt. dziedzictwa kulinarnego naszego regionu oraz zachęcenie potencjalnych odbiorców do poszukiwania i nabywania produktów bezpośrednio od producentów. Dla przypomnienia - w województwie łódzkim na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisane są 142 produkty. W ubiegłą niedzielę  promowaliśmy - "Napój Jałowiec z Piotrkowa Trybunalskiego", "Kwas chlebowy" oraz "Chrzan nadwarciański po staropolsku".

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl