Menu

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Materiał opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Mieszkańcy Łódzkiego świętowali na Mixerze

Za nami kolejna edycja Mixera Regionalnego, imprezy, która  ma na celu promocję dorobku kulturowego, społecznego oraz ekonomicznego województwa łódzkiego. Po raz  pierwszy impreza odbyła się w objazdowej formule. Gospodarzami Mixera były trzy miasta jednocześnie: Sieradz, Łęczyca i Rawa Mazowiecka. Tegoroczna edycja imprezy była wyjątkowa także ze względu na obchody jubileuszu 100 - lecia utworzenia Województwa Łódzkiego.

W każdym z miast spotkaliśmy lokalnych artystów, którzy prezentowali swoje prace; rzeźby, wycinanki, ceramikę, hafty oraz inne wyroby. Spróbować można było pysznych, lokalnych wyrobów, z których słynie nasz region. Na odwiedzających MIXER czekały stoiska z ciekawą ofertą turystyczną gmin i powiatów z terenu województwa łódzkiego.

W tym roku zagościliśmy  wraz z naszym stoiskiem promocyjnym w Rawie Mazowieckiej. Nasi pracownicy udzielali informacji, jak efektywnie sięgać  po środki unijne w ramach PROW 2014-2020.

Dzieci odwiedzające nasze stoisko mogły zapoznać z dawnymi narzędziami bednarskimi oraz samodzielnie składać naczynia z klepki. Warsztaty prowadzone były pod okiem bednarza z Zagrody Edukacyjnej w Bednarach koło Łowicza.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl