Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Materiał opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Dodatkowe pieniądze dla Lokalnych Grup Dzialania

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał umowy na dodatkowe pieniądze dla czterech najlepszych Lokalnych Grup Działania w regionie. Bonusy za dobre wykorzystywanie przekazywanych dotychczas środków unijnych otrzymały: „Między Prosną a Wartą”, „PRYM”, „Kraina Wielkiego Łuku Warty” oraz „Dolina rzeki Grabi”. Pieniądze – w sumie cztery miliony złotych - będą przeznaczone na rozwój lokalnej przedsiębiorczości.
 
Przekazanie umów odbyło się w środę (12 czerwca) w Gminnym Ośrodku Kultury w Czastarach w powiecie wieruszowskim. - Przyglądałem się Lokalnym Grupom Działania i temu, jak one funkcjonują. Są to swego rodzaju narzędzia do pozyskiwania środków do tego, by realizować nasze plany i marzenia, które dzięki Państwu, dzięki Lokalnym Grupom Działania trafiają do ludzi - powiedział marszałek Grzegorz Schreiber.

Do stowarzyszenia  „Między Prosną a Wartą” trafi 620 tys. zł, LGD „PRYM” otrzyma 990 tys. zł, LGD „Kraina Wielkiego Łuku Warty”  - 1 mln 350 tys. zł, a LGD „Dolina Rzeki Grabi” - 1 mln 40 tys. zł
Przekazaniu umów w Czastarach towarzyszył występ artystyczny i poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich: KGW w Krajance, KGW w Mieleszynie oraz KGW w Kolonii Dzietrzkowice.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl