Menu

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Materiał opracowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

„Jesień w polu i w ogrodzie – Kościerzyński Dzień Ziemniaka”

Dziesiątki wystawców i tysiące odwiedzających przyciągnął w minioną niedzielę VIII Kościerzyński Dzień Ziemniaka, targi rolne organizowane przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem „Jesień w polu i w ogrodzie”. Udział w targach to przede wszystkim okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania kontaktów branżowych oraz zapoznania się z nowościami w związanymi z produkcją ziemniaka. Dla odwiedzających zorganizowano pokazowe poletka z kolekcją wielu odmian ziemniaka, pokazy maszyn polowych do pielęgnacji i zbioru ziemniaków oraz kiermasze ziemniaków jadalnych. W programie imprezy znalazły się także warsztaty nt.: „Promocja produkcji najlepszej jakości ziemniaka sieradzkiego” oraz warsztaty kulinarne pt.:„Znaj ziemniaka”, podczas których znany polski kucharz Tomasz Jakubiak przygotowywał dania oparte na bazie ziemniaka. Nie zabrakło również konkursów, oczywiście z ziemniakiem w roli głównej, tj. „Najcięższa kościerzyńska pyrka” , „Rzut pyrką do kosza”, „Najdłuższa obierka z pyrki”. Podczas imprezy podsumowany został także etap regionalny XVII edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Operacja dofinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl