Menu

Konkurs dla uczniów - wygraj wycieczkę po Badenii-Wirtembergii

02.11.2018
Zapraszamy uczniów do udziału w projekcie szkolnym, organizowanym przez Województwo Łódzkie i nasz niemiecki region partnerski Badenię-Wirtembergię, który w roku szkolnym 2018/2019 będzie realizowany na platformie: 
Kiedy?
Projekt realizowany będzie od grudnia 2018 roku do marca 2019 roku.
Kto?
Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów wszystkich szkół w regionie, w których nauczany jest język niemiecki, a poziom znajomości tego języka wystarczy, aby prowadzić swobodną komunikację z uczniami z Niemiec.
Do projektu może zgłosić się klasa/grupa, a osobą zgłaszającą jest Nauczyciel/Opiekun.
Jaki jest cel projektu?
Celem projektu jest aktywizacja istniejących partnerstw szkolnych oraz nawiązanie nowych pomiędzy szkołami z woj. łódzkiego i z Badenii-Wirtembergii. Polsko-niemieckie grupy będą wspólnie pracowały na platformie eTwinning nad wybranym jednym tematem.
Zaproponowany projekt jest również konkursem, ponieważ w trakcie jego realizacji nagradzana będzie aktywność uczniów na platformie eTwinning.
Konkurs będzie wymagał od uczniów kompetencji cyfrowych, znajomości języka niemieckiego oraz kreatywności w opracowywaniu tematów.
Nagrody i wyróżnienia:
W konkursie będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród, w tym wycieczkę po  Województwie Łódzkim i Badenii-Wirtembergii. Zdobywcy nagród zostaną zaproszeni na uroczystość wręczenia do Stuttgartu.
Zgłoszenia:
W projekcie mogą wziąć udział tylko grupy zgłoszone do dnia 30 listopada 2018 r. Po tym terminie wszystkie zgłoszone grupy po stronie polskiej i niemieckiej otrzymają link z dostępem do platformy eTwinnig, do tzw. TwinSpace, gdzie będą mogły wybrać partnera i wspólny temat.
Zgłoszenia na formularzu zgłoszeniowym prosimy przesłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wszelkich informacji udzielają organizatorzy: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Departament Promocji i Współpracy Zagranicznej pod nr. tel. 42 663 35 97

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl