Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi

Dane kontaktowe:
Adres: 90 – 145 Łódź, ul. Narutowicza 122
Telefon: (42) 631 98 48 (wewnętrzny 11); 784 207 390
Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres internetowy: www.nowoczesnaszkola.edu.pl
Dyrektor placówki: Sławomir Fater

 

W skład Centrum  wchodzi  Publiczna  Policealna  Szkoła  Nowoczesnych  Technologii  dla Dorosłych w Łodzi, która ściśle współpracuje z firmami z różnych branż, co sprawia, że, proponowane kierunki kształcenia wynikają z aktualnych potrzeb lokalnego rynku pracy. Zajęcia w placówce są bezpłatne i odbywają się w systemie stacjonarnym i zaocznym. Prowadzone są formy pozaszkolne. Szkoła bierze również udział w projekcie unijnym: Edukacja zdalna szansą na zwiększenie zasięgu kształcenia ustawicznego w regionie (Priorytet IX, Działanie 9.3). Jego celem jest zwiększenia efektywności kształcenia ustawicznego prowadzonego przez szkołę, poprzez wdrożenie w tej placówce innowacyjnych form nauczania w postaci e-learningu i edukacji on-line spełniającej funkcje komunikacyjne - uczące i testujące.  

  

Proponowana oferta kształcenia:  technik informatyk, technik teleinformatyk, technik mechatronik, technik urządzeń sanitarnych, technik logistyk, technik pojazdów samochodowych, technik bezpieczeństwa i higieny pracy, technik gazownictwa, technik mechanik, technik eksploatacji portów i terminali, technik drogownictwa, technik elektryk, technik organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej, asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej, technik realizacji dźwięku, technik geolog, technik telekomunikacji, technik organizacji usług gastronomicznych, technik rachunkowości, renowator zabytków architektury, technik organizacji reklamy.

 
Baza dydaktyczna: 
Placówka posiada nowoczesną bazę techniczną i dydaktyczną oraz wykwalifikowaną kadrę zapewniają profesjonalne świadczenie usług edukacyjnych na wysokim poziomie. Placówka posiada profesjonalnie przygotowane pracownie zawodowe: pięć pracowni informatycznych, trzy pracownie mechatroniczne, pracownię diagnostyki samochodowej, pracownię elektryczną oraz pracownię BHP. Wyposażona jest również w sprzęt komputerowy: laptopy, rzutniki multimedialne, tablice interaktywne, specjalistyczne oprogramowanie do nauki języka angielskiego, graficzne i biurowe. Ponadto placówka dysponuje profesjonalnie przystosowanym mini studiem telewizyjnym z zaawansowanym technologicznie sprzętem do produkcji programów telewizyjnych oraz stworzoną na potrzeby technika organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej salą projekcyjną „KLAPS”. Dodatkowo szkoła posiada salę konferencyjną.
Jako jedna z nielicznych szkół w Polsce w procesie dydaktycznym placówka wykorzystuje systemy modułowy i dualny - rekomendowane przez Unię Europejską. Kształcenie modułowe ma na celu powiązanie materiału nauczania z realizacją zadań zawodowych wykonywanych na stanowisku pracy. W systemie dualnym łączy się praktykę zawodową na stanowiskach pracy (trzy dni w zakładzie pracy) z kształceniem teoretycznym w placówce (dwa dni w szkole).

 

Osiągnięcia:

W szkole utworzono nowy kierunek kształcenia – technik gazownictwa, we współpracy z Mazowiecką Spółką Gazownictwa w ramach eksperymentu pedagogicznego (przed wejściem w życie rozporządzenia o zawodzie technik gazownictwa). Patronat medialny nad placówką objęły Radio Łódź i TVP Łódź. 
Realizacja we współpracy z firmą Haering Polska Sp. z o.o. w Piotrkowie Trybunalskim innowacji pedagogicznej w zawodzie technik mechanik pt. „Nowa jakość szkolnictwa zawodowego osiągana poprzez kształcenie dualne”. Celem innowacji jest dostosowanie kształcenia zawodowego do oczekiwań oraz potrzeb pracodawców poprzez umożliwienie absolwentom szkoły podjęcia czynności zawodowych bez barier i ograniczeń wynikających z braku doświadczenia i praktyki zawodowej.