Kampania Informacyjna prowadzona przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi

W ramach tegorocznej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drgowego w Łodzi wraz z oddziałami terenowymi podejmuje następujace działania:

  • Umieszczanie na stronach internetowych prowadzonych przez WORD (www.word.lodz.pl ; www.kierowcasieszkoli.pl ; www.facebook.com.lodzpl ) informacji o działaniach Województwa Łódzkiego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz umieszczenie artykułów promujących wykorzystanie - innych alternatywnych do samochodu - środków transportu.
  • Udział ze stoiskiem reklamowym w imprezach plenerowych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Organizacja eventu o elektromobilności w Polsce z prezentacją samochodów elektrycznych w dniu 18 września na terenie Oddziału Terenowego w Piotrkowie Trybunalskim.
  • Umożliwienie bezpłatnej kontroli czystości spalin na stacji diagnostycznej Ośrodka Terenowego w Piotrkowie Trybunalskim całym tygodniu ETZT.
  • Wsparcie akcji znakowania rowerów prowadzonej przez Straż Miejską w Sieradzu i w Zduńskiej Woli - osoba znakująca rower otrzyma kamizelkę odblaskową ufundowaną przez WORD, w terminie od 16 września do wyczerpania kamizelek.
  • Akcja kontroli rowerzystów na drogach (wspólnie z policją i strażami miejskimi prowadzona w Sieradzu, Łasku, Zduńskiej Woli, Wieluniu) w ciągu całego ETZT - nagradzanie osób za prawidłowo wyposażony rower (elementy odblaskowe), pouczanie w przypadku uchybień.
  • Partner kampanii informacyjnej prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim w ramach ETZT (ang. European Mobility Week) organizuje w najbliższy piątek, tj. 18.09.2020 r. w godzinach od 9:00 – 13:00, event ELEKTROMOBILNOŚĆ PRZYSZŁOŚCIĄ MOTORYZACJI. Celem eventu będzie zachęcenie mieszkańców miasta oraz powiatu do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń poprzez zapoznanie się z alternatywnymi, ekologicznymi środkami podróżowania.

  • W trakcie wydarzenia posłuchają Państwo o faktach i mitach elektromobilności w Polsce, a co najważniejsze obejrzą, dotkną, i będą mogli przejechać się najnowszymi samochodami elektrycznymi piotrkowskich dealerów samochodowych (Volkswagen, Skoda, Renault, Hyundai) - w sumie około 10 elektryków osobowych i dwa dostawcze.
  • Na stoiskach firmowych oczekiwać będą fachowcy od elektromobilności.
  • Na symulatorze zderzenia będzie można natomiast doświadczyć przeciążeń, jakie oddziaływują na człowieka w trakcie wypadku drogowego.