Działania Urzędu Marszałkowskiego w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównowazonego Transportu

W tym roku Województwo Łódzkie z okazji odbywającego się w okresie 16-22 września Tygodnia Działań w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2020, zgodnie z hasłem ZEROEMISYJNE ŁÓDZKIE zaprasza mieszkańców województwa do odwiedzenia w dniach 21-22 września 2020 r., utworzonego przy wejściu do budynku przy al. Piłsudskiego 12 w Łodzi, stanowiska promującego zrównoważony transport.

Pracownicy Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przeprowadzą akcję informacyjną dotyczącą między innymi bezpiecznego podróżowania komunikacją zbiorową w czasach pandemii, prowadzonych inwestycji przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi związanych z budową ścieżek rowerowych i chodników czy nowych połączeń PKS organizowanych przez Marszałka WŁ.

Zaprezentowana zostanie galeria prac plastycznych nadesłanych na konkurs "Kolej na szkoły, szkoły na kolej".

Tydzień działań będzie doskonalą okazją do zaprezentowania zrównoważonego transportu i przekonywania mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń.


Dla mieszkańców województwa przygotowane zostaną także krótkie ankiety związane z Zrównoważonym Transportem, w zamian za ich wypełnienie mieszkańcy otrzymają upominki i gadżety.

20 września zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie do Uniejowa, gdzie również będziemy mieli swoje stoisko promujące Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

 

Nasi Partnerzy to:

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi
POLREGIO sp. zo.o.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o.
Biprowłók sp. z o.o.

 

 

 

Ulotki do pobrania: