Aktualności

baner

Marszałek – uzdolnionej młodzieży

piątek, 12 wrzesień 2014 14:55
W przerwie konferencji poświęconej podsumowaniu unijnego projektu „Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej II edycja” marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zaprezentował dziennikarzom założenia projektu oraz perspektywy jego rozwinięcia w latach 2014-2020.
 
Swoimi refleksjami związanymi z wykorzystaniem przyznanych przez marszałka Witolda Stępnia stypendiów podzielili się młodzi uczestnicy projektu:Rafał Spętany - obecnie student Politechniki Wrocławskiej, trzykrotny finalista Olimpiady Innowacji Technicznych, Kinga Wyganowska - uczennica z Sieradza oraz Marcin Niciak iJakub Chłód z Burzenina.
 
- Staraliśmy się stworzyć młodym ludziom dobre warunki do wszechstronnego rozwoju intelektualnego, w tym tak cennego dla województwa łódzkiego rozwoju w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Stypendyści inwestowali w nowoczesny sprzęt multimedialny, komputerowe i specjalistyczne oprogramowania. Finansowali kursy (naukowe, językowe, kwalifikacyjne) oraz dodatkowe lekcje. Co cenne, opłacali z udzielonego wsparcia wyjazdy edukacyjne  i obozy naukowe – podkreślił Witold Stępień, marszałek WŁ.
 
Współfinansowany przez Unię Europejską projekt umożliwia wyrównywanie szans i przełamywanie barier materialnych w edukacji uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Na przestrzeni ostatnich pięciu lat Zarząd Województwa Łódzkiego przyznał 1950 stypendiów na łączną kwotę 10,8 mln zł.  Nagrodzono nimi około 1,5 tys. osób. (m)
baner
baner