Łódzki Dom Kultury

Łódzki Dom Kultury
ul. Dowborczyków 18, 90-019 Łódź
tel. centrala 42 633 98 00
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.ldk.lodz.pl
https://kino.ldk.lodz.pl/repertuar/
http://www.e-kalejdoskop.pl/
https://www.facebook.com/lodzkidomkultury

ŁDK logo

 
Łódzki Dom Kultury jest Instytucją Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Istnieje od 1953 roku, z powodzeniem realizując szeroki program kulturalny skierowany do mieszkańców Łodzi i regionu. ŁDK prowadzi kursy i warsztaty (zajęcia muzyczne, plastyczne, teatralne a nawet sportowe), wspiera rozwój zespołów muzycznych i teatralnych, prowadzi galerie sztuki, dokumentuje i podtrzymuje tradycje amatorskiej twórczości ludowej w regionie, redaguje portal kulturalny reymont.pl, regionkultury.pl oraz miesięcznik Kalejdoskop – magazyn kulturalny Łodzi i województwa łódzkiego. ŁDK jest siedzibą kin i miejscem spotkań rozmaitych kół i stowarzyszeń. Ważnym obszarem działalności ŁDK jest organizacja imprez cyklicznych, przykładowo:

  • Łódzkich Spotkań Teatralnych,
  • Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA,
  • Łódzkich Spotkań z Piosenką Żeglarską KUBRYK,
  • Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis. 

Łódzkie Spotkania Teatralne to jeden z najważniejszych w Polsce festiwali teatru alternatywnego, ze starannie dobranym repertuarem oraz rozbudowaną częścią warsztatową. Łódzki Festiwal Chóralny „Cantio Lodziensis” jest ważnym, krajowym forum konfrontacji dorobku artystycznego chórów i zespołów wokalnych. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich „ŁóPTA” pozostaje liczącą się, znakomitą okazją dla niezawodowych grup teatralnych do prezentacji przed szeroką publicznością i przepustką do profesjonalnego aktorstwa. Krajową renomę mają Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską „Kubryk”, prezentujące polskich i zagranicznych wykonawców muzyki folkowej oraz szantowej. Do ważnych przedsięwzięć należy również Festiwal Muzyczny Rockowanie, projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego "Kolorowa Lokomotywa" i cykl konferencji dla dyrektorów i kustoszy muzeów regionalnych z województwa łódzkiego.

 

 2 ZNAK HERB I LODZKIE