Medale i odznaczenia

Departament Kultury opracowuje i przedkłada Marszałkowi Województwa Łódzkiego wnioski o przyznanie medali i odznaczeń takich jak: 

- Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis,

          415px Gloria artis awers złotego medalu                        415px Gloria artis awers srebrnego medalu                        415px Gloria artis awers brązowego medalu

          Awers złotego medalu Gloria Artis                            Awers srebrnegu medalu                          Awers brązowego medalu

 

 

- Odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej”,

           Odznaka zasluzony dla kultury polskiej PL

 

 

- Odznaka „Za opiekę nad zabytkami”.


odznaka Za opiekę nad zabytkami złota     odznaka Za opiekę nad zabytkami srebrna

                Złota odznaka                                                                          Srebrna odznaka

Wnioski podpisane przez Marszałka Województwa są składane w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w celu rozpatrzenia, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

 

Podmioty, które zwracają się z prośbą do Marszałka Województwa Łódzkiego o wystąpienie z wnioskiem do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o nadanie odznaczenia (tj. jednostki samorządu terytorialnego, instytucje kultury, organizacje pozarządowe) zobowiązane są do:

- wypełnienia stosownego wniosku,
- przesłania do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego (Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, al. Piłsudskiego 8 , 90-051 Łódź) ww. wniosku wraz z oficjalnym pismem przewodnim skierowanym do Marszałka Województwa Łódzkiego,
- poinformowania Departamentu Kultury o planowanym terminie i miejscu wręczenia odznaczenia (wręczenia dokonuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub osoby upoważnione przez Ministra).

Uwaga! Prosimy o składanie wniosków o odznaczenia nie później niż 3 miesiące przed planowanym wręczeniem. Przyjmuje się, że odznaczenia, których wnioskodawcą był Marszałek Województwa Łódzkiego wręczane są podczas corocznej Inauguracji Sezonu Kulturalnego w Województwie Łódzkim (wrzesień/październik każdego roku). W szczególnych przypadkach odznaczenia są przynawane podczas innych wydarzeń kulturalnych.

Szczegółowe zasady przyznawania odznaczeń wraz z wzorami wniosków do pobrania znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:
- Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis: http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/2012/20120203-wniosek_ga.doc
- Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”: http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/2012/20120203_wniosek_ZDKP.doc
- Odznaka „Za opiekę nad zabytkami”:  http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/zmiana_rozp_ozonz_260809.pdf

Informacje dotyczące przyznawania medali i odznaczeń można uzyskać w Departamencie Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Kontakt: 
Wiktoria Dojnik, pok. 1308, tel. 42/663 38 13, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Ochrona danych osobowych


W celu prawidłowej obsługi procedury przyznawania medali i odznaczeń Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Departament Kultury i Edukacji gromadzi dane osobowe wnioskodawców i kandydatów do medali lub odznaczeń. Prosimy o zapoznanie się z zasadami gromadzenia i przechowywania Państwa danych.

Klauzula informacyjna – pobierz.