Noc z Sienkiewiczem w bibliotece.

czwartek, 6 października 2016

Już jutro, 7 października, na zakończenie projektu „Ugryźć Sienkiewicza” w Bibliotece im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, odbędzie się „Noc z Sienkiewiczem”.
O godzinie 17.00 będzie miało miejsce spotkanie z panią Magdaleną Zawadzką, odtwórczynią roli Basi Wołodyjowskiej w filmie fabularnym „Pan Wołodyjowski” (w reż. Jerzego Hoffmana, 1969) i serialu telewizyjnym „Przygody pana Michała” (1969). Natomiast o 19.00 Biblioteka zaprasza na maraton filmowy: „Ogniem i mieczem”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”. Wydarzeniu towarzyszy wystawa poświęcona życiu i twórczości H. Sienkiewicza.
Projekt „Ugryźć Sienkiewicza” organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi we współpracy ze Stowarzyszeniem kobietylodz.pl Grupa „Latające Babcie” i Katedrą Informatologii i Bibliologii Uniwersytetu Łódzkiego. Celem projektu jest promocja twórczości Henryka Sienkiewicza i idei zawartych w jego książkach, popularyzacja wiedzy o życiu pisarza oraz ukazanie wartości literackiej jego dzieł.
Projekt zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach obchodów Roku Sienkiewicza 2016 przygotowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Miejsce: Sala konferencyjna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, ul. Gdańska 100/102
Serdecznie zapraszamy!