Menu

Zaproszenie na konferencję - Przeciwdziałanie uzależnieniu od Internetu, narkotyków oraz hazardu

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji – “Przeciwdziałanie uzależnieniu od Internetu/technologii, narkotyków oraz hazardu poprzez rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych wśród uczniów”. Konferencja organizowana jest w ramach europejskiego projektu edukacyjnego CHOICE – Empowerment practices for students’ choice against Internet, drugs and gambling.
 
Data: 17 października 2018
Godziny: 11:00-16:30
Miejsce: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Piotrkowska 278, Łódź (wjazd od ulicy Milionowej)
Organizator: Centrum Europejskich Inicjatyw Edukacyjnych
 
Projekt CHOICE opiera się na nieformalnej ścieżce edukacyjnej dla uczniów w wieku 13-18 lat. Założeniem projektu jest uwzględnienie w szkolnych programach nauczania, opracowanego przez zespół ekspertów, modelu edukacyjnego opartego na dramie, w celu zapobiegania uzależnieniom od Internetu, narkotyków i hazardu. Eksperci ostrzegają przed rosnącą liczbą uzależnionych. Co dziesiąty Europejczyk uzależniony jest od legalnych lub nielegalnych środków odurzających, a prawie jedna piąta obecnych wydatków zdrowotnych w Europie związana jest z uzależnieniami; coraz więcej młodych Europejczyków prowadzi styl życia oparty na uzależnieniach. UE definiuje uzależnienie jako jeden z największych problemów społecznych, z jakimi obecnie boryka się Europa, dlatego konieczne jest zrozumienie głównych sytuacji, które mogą prowadzić do uzależnienia i uczyć młodych ludzi tego, jak unikać takich sytuacji, jednocześnie rozwiając umiejętność dokonywania właściwych wyborów, zwiększając ich samoświadomość i poczucie własnej wartości.
 
Do udziału w konferencji zapraszamy:
- nauczycieli różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności nauczycieli szkół średnich
- psychologów oraz pedagogów
- pracowników socjalnych
- pozostałe osoby zainteresowane tematyką przeciwdziałania uzależnieniom
- rodziców
 
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14 października 2018 r. drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefoniczną: +42 683 44 26
Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu:
www:  http://www.the-choice-project.eu/
Kanał YOUTUBE - https://www.youtube.com/channel/UC__D7ApdASFkP1ixFejejkw/videos
Liczba miejsc ograniczona!
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Pobierz program konferencji

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl