IX Międzynarodowy Kongres Zarządzania Oświatą

poniedziałek, 22 września 2014
Szanowni Państwo: dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół i placówek oświatowych, wizytatorzy, pracownicy organów prowadzących.
Sprawa: Najnowsze pozycje programu IX Kongresu Zarządzania Oświatą, OSKKO*, Łódź, 24-26.09.2014 r. www.oskko.edu.pl/kongres/

OSKKO, wraz z Partnerem Kongresu - Departamentem Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zaprasza do zapoznania z najnowszymi, zaktualizowanymi punktami kongresu, który już wkrótce odbędzie się w Łodzi, pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zapisało się na to spotkanie już około 500 osób.

Stworzyliśmy możliwość udziału w wybranych z ponad 45 pozycji szkoleniach i dyskusjach, takich jak m.in.:

PRZEDSIĘBIORCY I EDUKACJA ZAWODOWA – RAZEM CZY OSOBNO? - 25.09.2014
Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego  Województwa Łódzkiego
Wystąpienie Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego
Podpisanie porozumienia pomiędzy Marszałkiem Województwa Łódzkiego a  przedsiębiorcami w zakresie poszerzania oferty edukacyjnej.

•    Wystąpienie dr Łukasza Arendta o zapotrzebowaniu na kwalifikacje zawodowe do 2020 roku-Województwo Łódzkie
•    Wystąpienie Małgorzaty Gryglewskiej o nauce zawodu w rzemiośle jako przykładzie współpracy na linii szkoła – rynek pracy
•    Panel ekspercki „Przedsiębiorcy i edukacja zawodowa – razem czy osobno?”Paneliści podejmą próbę dyskusji i odpowiedzi na pytania: czy współpraca przedsiębiorcy ze szkołą zawodowa to koszt czy zysk?, jak świadome jest uczestnictwo przedsiębiorcyw procesie edukacji zawodowej, czy przedsiębiorca jest partnerem czy przeszkodą w procesie edukacji zawodowej oraz jakie szanse i możliwości na rynku pracy ma absolwent szkoły zawodowej?

KREATYWNOŚĆ- INNOWACYJNOŚĆ- PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ  -   26.09.2014
Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

•    Wystąpienie Sebastiana Skrobisza nt. Polskich warunków środowiska uczenia się i pracy nauczycieli na podstawie raportu TALIS 2013
•    Wystąpienie prof. nadzw. dr hab. Krzysztofa Szmidta o Kreatywnym uczniu kreatywnego nauczyciela
•    Wystąpienia dr Mirosława Dąbrowskiego  - pozwólmy dzieciom myśleć, Badanie umiejętności uczniów klas 3
•    Panel dyskusyjny „Kreatywność, innowacyjność i przedsiębiorczość w szkole – Rola instytucji Oświatowych” – kompleksowe wspomaganie – sposób na sukces placówki. Dyskusja zogniskowana będzie wokół następujących problemów: W jaki sposób kompleksowe wspomaganie może wpływać na rozwój szkół i poprawę jakości ich pracy? Czy instytucje powołane prawnie do wspomagania są do tego dobrze przygotowane i jak powinna wyglądać współpraca między nimi? I wreszcie, jakie są doświadczenia szkół biorących udział we wspomaganiu, w jakim stopniu uczestnictwo w tej formie doskonalenia spełniło ich oczekiwania i potrzeby?

Ponadto w ramach IX Kongresu Zarządzania Oświatą zapraszamy na:

•    Szkolenie z sędzią Anną Marią Wesołowską, która zebrała i przedstawia szkołom całego kraju kompendium wiedzy na tematy takie jak: sąd, policja w szkole. Rodzina w kryzysie, rozwód rodziców, ograniczenie praw rodzicielskich. Rozpoznawanie patologii i sposoby reagowania na nie. Konflikty z rodzicami.
•    Szkolenie z sędzią Sądu Pracy, szefem Wydziału Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, który przybliży praktycznie to co czeka dyrektora i nauczyciela w sądzie, odpowie na pytania dyrektorów.
•    Spotkanie z Ministrem Edukacji Narodowej. Aktualności, pytania.
•    Wykład prof. Krzysztofa Zanussiego na temat edukacji filmowej.
•    Przykłady praktyki pod hasłem: Edukacja filmowa w szkole i szkolna edukacja filmowa w kinie. Przedstawienie konkretnych możliwości wykorzystania filmów w realizacji podstawy programowej.
•    Wykład dr Marka Kaczmarzyka o „odpowiedzialności rozproszonej” w szkole i niewykonalnym zadaniu sprostania wymaganiom różnych, często nam nawet nieznanych subśrodowisk społecznych.
•    Wykład prof. UAM. dr hab. Jacka Pyżalskiego o tym jak radzić sobie z niewłaściwymi zachowaniami uczniów (obszar dyscypliny w szkole).
•    Szkolenie dr Ireny Kamińskiej- Radomskiej nt. „Protokół dyplomatyczny w pracy dyrektora, urzędnika”. Prowadząca jest certyfikowanym trenerem i konsultant etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego, wystąpień publicznych.
•    Szkolenie Coaching& Training Team pt.„Dyrektor – aktualny zwierzchnik, były kolega”.  Jak zaakceptować siebie w pełni w roli szefa, a podwładnym poznać granice współpracy z szefem.
•    Dyskusja z udziałem m.in. prof. dr hab. n. med. Tomaszem Wolańczykiem - konsultantem krajowym ds. psychiatrii dzieci i młodzieży – „Potrzeba edukacji psychologicznej w polskiej szkole”.
•    Krytyka edukacji szkolnej prof. dr hab. Romualda Zabielskiego z SGGW. Prelegent porówna efekty nauczania w szkole średniej, systemu „starej matury” i obecnej połączonej z konkursem świadectw, oceni umiejętności i postawy studentów.
•    Debata: „Cyfrowa szkoła, czyli jaka?” Paneliści: dyrektor, samorządowiec, rodzic, uczeń, przedstawiciele świata nauki i reprezentanci największych polskich firm cyfryzujących oświatę, podejmą dyskusję, czy potrzebujemy cyfrowej szkoły, czy wszechobecna cyfryzacja to panaceum na problemy polskiej edukacji? Jak włączać technologię w główny nurt edukacji nie czyniąc z niej bożka?
•    Liczne warsztaty zarządzania oświatą (ok. 10).
•    12 przykładów dobrej praktyki ze szkół całego kraju pod hasłem: co zrobiono w szkole, aby uczyć lepiej.
•    Wycieczki i warsztaty z zakresu edukacji filmowej, w tym wizyta w słynnej „Filmówce” czy „Se-Ma-Forze”, zwiedzanie miasta.

Cały program i zasady naboru – na stronie: www.oskko.edu.pl/kongres/  ). Tam też znajduje się karta zgłoszeniowa (http://www.oskko.edu.pl/kongres/karta-zgloszenia-9kzo.doc  ) i inne informacje.
Kongres nie jest obliczony na zysk. OSKKO nie prowadzi działalności gospodarczej.

Zapraszamy Państwa do Łodzi.

Biuro i Zarząd OSKKO

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel: (89) 527-95-14;
Fax: (89) 679-05-59
Kontakt z Biurem Kongresu: (89) 527-95-14, 509-498-266, 513-057-820, 501-211-469

Patronat Kongresu:
Marszałek Województwa Łódzkiego