DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu
czwartek, 30 styczeń 2020 14:54

Wyruszyła „Lokomotywa po wiedzę”

Rozpoczęła się trzecia edycja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę”, Partnerami są Politechnika Łódzka, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego oraz 32 instytucje kultury z województwa łódzkiego. Patronat honorowy sprawuje marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

W tegorocznej edycji projektu „Lokomotywą po wiedzę” weźmie udział ponad 600 dzieci w wieku od 7 do 14 lat. W czwartek (30 stycznia) dyrektorzy aż 32 instytucji z województwa łódzkiego – bibliotek i domów oraz ośrodków kultury, podpisali w ŁDK umowy udziału w projekcie. Samorząd województwa łódzkiego reprezentował podczas uroczystości wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

- To bardzo ważne, że odpowiadacie Państwo na inicjatywę Łódzkiego Domu Kultury. To dla nas informacja, że zadania realizowane przez naszą jednostkę są odpowiednio dedykowane – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba. – To, że spotykamy się w takim gronie, potwierdza fakt, że mieszkańcy naszego regionu, również dzięki temu projektowi, mają możliwość równego dostępu do dóbr kultury. Projekt jest ukierunkowany na aktywności artystyczne, które, być może, nie byłyby realizowane, gdyby nie możliwość koordynowania przez instytucje samorządu województwa łódzkiego. Warto też pamiętać, że eksponujemy świadomość ekologiczną, co jest potrzebą cywilizacyjną. W imieniu pana marszałka Grzegorza Schreibera, który objął to przedsięwzięcie patronatem,  wyrażam uznanie wobec wszystkich, którzy podjęli się tego wyzwania i życzę, by jego efekty były na miarę oczekiwań.

Jak dodał Waldemar Drozd, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, cieszy fakt, że do projektu przystąpiły aż 32 jednostki z całego województwa. Po raz pierwszy do „Lokomotywy” wsiadł Miejski Dom Kultury w Brzezinach.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci i młodzież poszerzą wiedzę ekologiczną. Warsztaty odbędą się na prestiżowych łódzkich uczelniach, więc na pewno będą bardzo ciekawe. Być może dzieci zwiążą swoją przyszłość naukową z tymi właśnie miejscami  – mówi Joanna Kędzia-Kamińska, dyrektor MDK w Brzezinach.

Dla Biblioteki Publicznej i Domu Kultury gminy Gorzkowice to już kolejna „Lokomotywa” ŁDK

- Bardzo cenimy sobie współpracę z jednostkami samorządu województwa łódzkiego. To ogromna szansa dla naszych dzieci - mówi Małgorzata Gadecka, dyrektor placówki. – Z Łódzkim Domem Kultury współpracujemy od dawna. Zawsze byliśmy bardzo zadowoleni z tego, że nasze dzieci są doceniane, że mają możliwość odwiedzenie prestiżowych uczelni i placówek kultury. Nie każdy może z takiej szansy skorzystać. Polecam wszystkim, którzy nie składali wniosku w tym roku, by zrobili to w latach następnych.

Projekt „Lokomotywą po wiedzę” będzie realizowany od marca do czerwca tego roku. Dzieci wezmą udział w warsztatach dotyczących projektowania strojów i biżuterii, dobierania i zestawiania materiałów. Będą też zajęcia ekologiczne, w tym dotyczące wykorzystywania w modzie naturalnych materiałów. Zwieńczeniem warsztatów będzie pokaz mody ekologicznej „Eco Fashion”. Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

AA/fot. Sebastian Sołtyszewski

Polecane

Warsztaty Kapelmistrzów

Warsztaty Kapelmistrzów

16-02-2020

W Łódzkim Domu Kultury zorganizowano pierwsze Mistrzowskie Warsztaty Kapelmistrzów Orkiestr...

Czytaj więcej
Nowy żłobek w gminie Zduny

Nowy żłobek w gminie Zduny

15-02-2020

W Nowych Zdunach w powiecie łowickim otwarty został nowy żłobek...

Czytaj więcej
20 000. Karta Seniora

20 000. Karta Seniora

14-02-2020

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z dwiema mieszkankami...

Czytaj więcej
Ferma w EXPO

Ferma w EXPO

14-02-2020

250 wystawców z całego świata prezentuje się na targach „Ferma”...

Czytaj więcej
Tuszyn z dotacją na kanalizację

Tuszyn z dotacją na kanalizację

13-02-2020

Gmina Tuszyn otrzymała wsparcie finansowe na budowę ponad 3-kilometrowego odcinka...

Czytaj więcej
Komitet Regionów - inauguracja

Komitet Regionów - inauguracja

12-02-2020

W Brukseli zainaugurował pracę Komitet Regionów w kadencji 2020-2025. W...

Czytaj więcej
Teatr wielkiego sportu

Teatr wielkiego sportu

11-02-2020

Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego)...

Czytaj więcej
Uczciliśmy Światowy Dzień Chorego

Uczciliśmy Światowy Dzień Chorego

11-02-2020

W Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc...

Czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu Łódzkie 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu Łódzkie 2020

11-02-2020

Województwo Łódzkie po raz kolejny włączyło się w obchody Dnia...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl