Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki

Łódzkie buduje. 4 km nowej  nawierzchni na odcinku Kamień - Antoniówka

piątek, 26 czerwca 2026

W powiecie opoczyńskim zakończono modernizację 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej, która została w całości sfinansowana z budżetu Województwa Łódzkiego. Wartość inwestycji wyniosła 2,3 mln zł, a zakończenie prac planowane jest do końca czerwca, miesiąc przed terminem.

Obecnie prowadzone są ostatnie roboty wykończeniowe. Zakres inwestycji obejmował wymianę warstw asfaltowych jezdni, co pozwoliło na odtworzenie równej i trwałej nawierzchni. W ramach prac wykonano również umocnienie poboczy, poprawę odwodnienia poprzez profilowanie rowów oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome.

kamien-1.jpg

Przed modernizacją droga była w złym stanie technicznym, nawierzchnia posiadała liczne spękania i uszkodzenia, które utrudniały bezpieczne poruszanie się. Szczególne znaczenie ma fakt, że odcinek przebiega przez Szadkowice, gdzie znajduje się szkoła podstawowa oraz przejazd kolejowy, co wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo ruchu.

kamien-4.jpg

W tym roku, łącznie gruntowną modernizację przejdzie ponad 41 kilometrów dróg wojewódzkich, co znacząco poprawi bezpieczeństwo i jakość podróżowania mieszkańców oraz pozostałych  użytkowników  dróg.

 

 

Agnieszka Lubiatowska, foto: Piotr Wajman