DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

wtorek, 04 luty 2020 13:47

Jest scenariusz dla kina w ŁDK

- Tu było, jest i będzie kino dla mieszkańców województwa łódzkiego, - od takich słów dziś (4 lutego) rozpoczął konferencję prasową marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Nazwę nowego kina nadadzą mieszkańcy województwa łódzkiego.

Konferencja została zorganizowana w pomieszczeniu, w którym w Łódzkim Domu Kultury do 15 stycznia funkcjonowało Kino Przytulne, wcześniej kameralne. W spotkaniu uczestniczył również Waldemar Drozd, dyrektor Łódzkiego Domu Kultury, Rafał Jóźwiak, prezes Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi i Sławomir Kalwinek wiceprezes WFO.

Zarząd Województwa Łódzkiego planując wprowadzenie korekt do istniejącego kina, chce zachować jego charakter i odbiorców, głównie seniorów. Kino Przytulne zakończyło swoją działalność z dniem 15 stycznia tego roku. Łódzki Dom Kultury zdecydował się nie przedłużać kończącej się umowy z prywatnym najemcą. Nie jest to jednoznaczne z zakończeniem działalności kina kameralnego i działalności filmowej prowadzonej przez Łódzki Dom Kultury. Kino, zgodnie ze statutem, włączone zostało w struktury Łódzkiego Domu Kultury. 

– Znajdujemy się w kinie, które przez lata prowadziło działalność filmową w Łódzkim Domu Kultury i które jest chlubą tego miejsca – powiedział do dziennikarzy marszałek Grzegorz Schreiber. – Funkcja filmowa przez kino będzie kontynuowana. Jako kinoman nigdy nie miałem zamiaru ograniczać funkcji kina i oferty Łódzkiego Domu Kultury. – podkreślił marszałek Schreiber.

Kino ma 20 - letnią tradycje. Wcześniej prowadzone jako kino kameralne, od 2014 roku jako Przytulne. Dotychczasowa działalność kina zostanie poszerzona o współpracę z Wytwórnią Filmów Oświatowych.

-  ŁDK stara się także o cyfryzacje kina - powiedział  Waldemar Drozd dyrektor Łódzkiego Domu Kultury – Na pewno będzie to kino artystyczne nastawione na pokazywanie arcydzieł sztuki filmowej polskiej jak i zagranicznej. Będzie też specjalna oferta dla seniorów, którą będą Słodkie Wtorki.  – dodał dyrektor Drozd. Łódzki Dom Kultury od dziś przyjmuje też propozycje na nową nazwę dla kameralnego kina. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.ldk.pl

Łódzki Dom Kultury od tego roku chce w szerszym zakresie nawiązać współprace z Wytwórnią Filmów Oświatowych. Efektem tych działań  będą edukacyjne i dokumentalne seanse filmowe. 

- Na 2020 rok opracowane zostały trzy wspólne inicjatywy- powiedział Rafał Jóźwiak prezes WFO – pierwszą z nich będzie spotkanie z twórczością fabularną i mniej znaną dokumentalną Jana Jakuba Kolskiego. Drugą inicjatywą, wspólną z ŁDK będą pokazy filmów, które powstały jeszcze w czasach Instytutu Filmowego. Przeglądy twórczości, w formie filmów krótkometrażowych, są trzecią wspólną inicjatywą.

Obecnie w sali numer 232 trwa remont. Uroczysta gala otwarcia odbędzie się 29 lutego. Zostanie połączona z wręczeniem Złotego Medalu Gloria Artis dla Jana Jakuba Kolskiego i będzie jednocześnie inauguracją projekcji filmów dokumentalnych pochodzących ze zbiorów Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Do końca roku takich produkcji ma zostać zaprezentowanych siedemdziesiąt.

(Beata Graszka/foto: Adam Staśkiewicz)

Media

Polecane

Produkty z Łódzkiego w paczkach dla seniorów

Produkty z Łódzkiego w paczkach dla seniorów

07-04-2020

- To nie jest czas na zajmowanie się promocją żywności...

Czytaj więcej
Badanie KTG w domu

Badanie KTG w domu

31-03-2020

KTG to jedno z najważniejszych badań wykonywanych u ciężarnych, bo...

Czytaj więcej
Prawie 100 mln zł dla przedsiębiorców w Łódzkiem

Prawie 100 mln zł dla przedsiębiorców w Łódzkiem

31-03-2020

Zarząd Województwa Łódzkiego podjął decyzję o zwiększeniu blisko trzykrotnie środków...

Czytaj więcej
Z dnia na dzień czuję się lepiej

Z dnia na dzień czuję się lepiej

30-03-2020

Z Bartoszem Kowalskim*, pierwszym w Łódzkiem pacjentem wyleczonym z Covid-19...

Czytaj więcej
Blisko 165 mln zł na walkę z koronawirusem w Łódzkiem

Blisko 165 mln zł na walkę z koronawirusem…

24-03-2020

Marszałek Grzegorz Schreiber wraz z Zarządem Województwa Łódzkiego zdecydował o...

Czytaj więcej
Mniej pociągów POLREGIO

Mniej pociągów POLREGIO

24-03-2020

W związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa i decyzjami o...

Czytaj więcej
Powrót do przeszłości w sieci

Powrót do przeszłości w sieci

20-03-2020

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi na czas pozostawania w...

Czytaj więcej
Zostań w domu i słuchaj

Zostań w domu i słuchaj

19-03-2020

Brak koncertów w Filharmonii Łódzkiej nie oznacza, że nie można...

Czytaj więcej
Masz objawy Covid-19? Nigdzie nie idź! Dzwoń!

Masz objawy Covid-19? Nigdzie nie idź! Dzwoń!

18-03-2020

Jeśli masz gorączkę, kaszel, duszności, kłopoty z oddychaniem, nie zgłaszaj...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl