DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu
czwartek, 30 styczeń 2020 15:24

ŁKA na krańcach regionu

Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi połączenie kolejowe do Drzewicy. Tym samym wydłużona zostanie trasa, która dotąd kończyła się w Tomaszowie Mazowieckim.

O nowych połączeniach kolejowych dziś (30 stycznia) na konferencji prasowej mówili: Grzegorz Schreiber marszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Jastrzębowski, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, Janusz Malinowski, prezes ŁKA i Kuba Czajkowski z portalu sprzedaży biletów KOLEO.
Połączenia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do Drzewicy uruchomione zostaną 14 czerwca. - Mieszkańcy tej części województwa wielokrotnie podnosili postulat realizacji połączeń do Drzewicy. Stąd nasza decyzja - powiedział podczas konferencji marszałek Grzegorz Schreiber.

Marszałek podkreślał, że spółka stale podnosi standard podróżowania pociągami. Przypomniał, że w marcu ubiegłego roku ŁKA uruchomiła przewozy na liniach: z Łodzi do Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska oraz do Tomaszowa Mazowieckiego. Również od marca ŁKA sprzedaje bilety przez platformę Bilkom. Jest to kolejny kanał dystrybucji biletów przewoźnika, pozwalający podróżnym bez konieczności wychodzenia z domu nabyć bilet. Bilkom umożliwia też sprawdzenie rozkładu jazdy i wyszukanie najlepszego połączenia. Zawiera również mapę wszystkich stacji i przystanków kolejowych w Polsce. We wrześniu wprowadzono ofertę Bilet Zintegrowany ŁKA + PKS, a w przyszłym miesiącu bilet zintegrowany dostępny będzie w sklepach internetowych KOLEO i SkyCash.
Za te rozwiązania Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego kolejny raz został doceniony. Tym razem otrzymał nagrodę Ministra Infrastruktury.

- Poprawienie jakości komunikacji w obrębie województwa łódzkiego, to jeden z priorytetów, które na początku kadencji postawił sobie Zarząd Województwa Łódzkiego – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Chcemy żeby mieszkańcy województwa korzystali z połączeń ŁKA w jeszcze większym stopniu.
- Patrząc na liczby, można powiedzieć, że na tym polu osiągnęliśmy sukces – powiedział prezes spółki Janusz Malinowski. - Z przejazdów ŁKA od stycznia do grudnia skorzystało ponad 6 mln pasażerów. To o 27% więcej niż w 2018 roku.
Najwięcej podróżnych jeździło na trasie Łódź Kaliska – Łowicz. Najwyższy wzrost frekwencji odnotowano na linii Łódź Widzew – Skierniewice/Warszawa Wschodnia.
Wraz z nowym rocznym rozkładem jazdy, który obowiązuje od 15 grudnia 2019 roku, ŁKA rozpoczęła obsługę nowych relacji oraz zwiększyła liczbę dotychczasowych połączeń. To m.in.: Zostały uruchomione nowe trasy: Zgierz – Łódź Chojny – Łódź Widzew przez Łódź Olechów Wiadukt oraz Skierniewice – Kutno.
M.in. dlatego prezes spółki szacuje, że ten rok będzie jeszcze lepszy od poprzedniego i z przewozów skorzysta nawet 8 mln pasażerów.
- Łódzka Kolej Aglomeracyjna według statystyk Urzędu Transportu Kolejowego jest też najpunktualniejszym przewoźnikiem w Polsce. Nasza punktualność wynosi 95 procent – dodaje Malinowski.


(bg, zdjęcia Adam Staśkiewicz)


Polecane

Warsztaty Kapelmistrzów

Warsztaty Kapelmistrzów

16-02-2020

W Łódzkim Domu Kultury zorganizowano pierwsze Mistrzowskie Warsztaty Kapelmistrzów Orkiestr...

Czytaj więcej
Nowy żłobek w gminie Zduny

Nowy żłobek w gminie Zduny

15-02-2020

W Nowych Zdunach w powiecie łowickim otwarty został nowy żłobek...

Czytaj więcej
20 000. Karta Seniora

20 000. Karta Seniora

14-02-2020

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber spotkał się z dwiema mieszkankami...

Czytaj więcej
Ferma w EXPO

Ferma w EXPO

14-02-2020

250 wystawców z całego świata prezentuje się na targach „Ferma”...

Czytaj więcej
Tuszyn z dotacją na kanalizację

Tuszyn z dotacją na kanalizację

13-02-2020

Gmina Tuszyn otrzymała wsparcie finansowe na budowę ponad 3-kilometrowego odcinka...

Czytaj więcej
Komitet Regionów - inauguracja

Komitet Regionów - inauguracja

12-02-2020

W Brukseli zainaugurował pracę Komitet Regionów w kadencji 2020-2025. W...

Czytaj więcej
Teatr wielkiego sportu

Teatr wielkiego sportu

11-02-2020

Teatr Wielki w Łodzi stał się we wtorek (11 lutego)...

Czytaj więcej
Uczciliśmy Światowy Dzień Chorego

Uczciliśmy Światowy Dzień Chorego

11-02-2020

W Wojewódzkim Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej Centrum Leczenia Chorób Płuc...

Czytaj więcej
Dzień Bezpiecznego Internetu Łódzkie 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu Łódzkie 2020

11-02-2020

Województwo Łódzkie po raz kolejny włączyło się w obchody Dnia...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl