Menu

 

Aktualności poryby 2014-2020 (65)

czwartek, 12 wrzesień 2019 12:50

Dożynki w Gminie Świnice Warckie

Napisała
8 września 2019 roku, Wydział PO RYBY z Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska uczestniczył w Dożynkach Gminno-Parafialnych w Gminie Świnice Warckie. Na przygotowanym stoisku pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego rozdawali ulotki informacyjne oraz gadżety promujące Program Operacyjny Rybactwo i Morze 2014-2020. Główną atrakcją dla lokalnej społeczności była degustacja wędzonej ryby  z terenu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”. W uroczystościach brał udział Członek Zarządu Województwa Łódzkiego - Pan Andrzej Górczyński.
środa, 11 wrzesień 2019 13:24

Mixer Regionalny 2019

Napisała
Tegoroczny Mixer Regionalny odbył się równocześnie w trzech miastach Województwa Łódzkiego, w Łęczycy, w Rawie Mazowieckiej i w Sieradzu. W  Łęczycy na Placu Tadeusza Kościuszki i Rynku, swoje stoisko przygotował i zaprezentował także Wydział PO RYBY z Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Na stoisku dla odwiedzjących czekało wiele atrakcji. Oprócz przygotowanych materiałów promocyjnych oraz możliwości uzyskania informacji na temat Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze, została przeprowadzona degustacja pysznej wędzonej ryby pochodzącej z gospodarstwa rybackiego z Nowego Adamowa (teren Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”). Serwowana ryba cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich odwiedzających stoisko Wydziału PO RYBY.
W dniu 25. sierpnia br. w Walewicach  rolnicy świętowali zakończenie tegorocznych żniw. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Powiat Łowicki i Gminę Bielawy. Dożynki rozpoczęły się Mszą świętą polową, której przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej Dziuba. W ramach wydarzenia Wydział PO RYBY z Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska, przygotował na stoisku bezpłatną degustację ryb wędzonych tj. karp, tołpyga, wychodowanych na terenie Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”. Serwowane ryby cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich odwiedzających.
czwartek, 22 sierpień 2019 10:42

Dożynki Wojewódzkie w Walewicach

Napisała
Szanowni Państwo! Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie, które w tym roku odbędą się 25 sierpnia w Walewicach. Dla uczestników wydarzenia przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. degustacja pysznej ryby wędzonej pochodzącej z terenu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Z Ikrą".
Do zobaczenia
W niedzielę 14 lipca 2019 roku na scenie przed kościołem pw. św. Marka Ewangelisty w Siedlątkowie w gminie Pęczniew wystąpił zespół BIG BAND oraz Zespół Jazz Band Młynarski-Masecki. Koncert zespołu Jazz Band Młynarski-Masecki zorganizowano w ramach festiwalu  "Kolory Polski", letniej propozycji Filharmonii Łódzkiej.
Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu mogły zwiedzać liczne stoiska przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, lokalnych pszczelarzy, sponsorów wydarzenia, a także skosztować lokalnych potraw rybnych miedzy innymi: zupy rybnej oraz ryb wędzonych.
Gospodarzami imprezy plenerowej była Gminna Biblioteka Publiczna w Pęczniewie oraz Gmina Pęczniew. Impreza miała charakter otwarty i bezpłatny.
Wydarzenie współfinansowane było ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Priorytetu 4 Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.
 
wtorek, 09 lipiec 2019 14:22

KONKURS „NA WSI NAJLEPIEJ”!

Napisała
Szanowni Państwo!
Informujemy, że rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej mający wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromną popularnością i z powodzeniem pokazała jak wielki potencjał turystyczny tkwi w polskiej wsi.
Druga edycja nosi nazwę „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” i jej celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską, a to wszystko by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności.
W konkursie mogą wziąć udział właściciele obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, regionalne organizacje turystyczne, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej czy lokalne grupy działania.
Swoją kandydaturę prosimy zgłaszać na stronie nawsinajlepiej.polska.travel w następujących kategoriach:
  1. Wypoczynek u rolnika
  2. Wypoczynek na wsi
  3. Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
  4. Tradycyjna kuchnia polskiej wsi
Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 lipca 2019 r. 
Więcej informacji na stronach:
https://www.pot.gov.pl/pl/nowosci/polecane/poszukiwane-dobre-praktyki-oferty-turystycznej-na-polskiej-wsi-rusza-konkurs-na-wsi-najlepiej
oraz
https://nawsinajlepiej.polska.travel/
środa, 12 czerwiec 2019 08:46

Realizacja projektów w ramach PO RYBY

Napisała
W dniu 12.06.2019 rok w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego został podpisany aneks dotyczący umowy o dofinasowanie zawartej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, z beneficjentem Magdaleną Lewandowską na realizacje operacji pn.: „Uruchomienie nowego obiektu gastronomicznego w Świnicach Warckich.” Kwota dofinansowania: 97 130,00 zł, wkład własny beneficjenta: 142 663,03 zł.
Zakres rzeczowy operacji obejmuje zakup mebli i wyposażenia niezbędnego do uruchomienia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu obiektu gastronomicznego w miejscowości Świnice Warckie. 
środa, 05 czerwiec 2019 09:10

Dzień dziecka w Chwalborzycach

Napisała
W dniu 4 czerwca na terenie OSP Chwalborzyce (Gmina Świnice Warckie) dzieci oraz młodzież szkolna świętowali Dzień Dziecka. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz dorosłych. Dla odwiedzających imprezę czekało mnóstwo atrakcji tj. zjeżdżalnie, trampoliny, konkursy. Dodatkową atrakcją było stoisko Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”, na którym można było skosztować pyszną wędzoną rybę pochodzącą z lokalnych stawów rybackich oraz zdrowy świeżo przygotowany sok z owoców i warzyw. Oprócz stoiska RLGD „Z Ikrą” na odwiedzających czekał punkt informacyjno-promocyjny prowadzony przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Na stoisku można było otrzymać szereg informacji na temat Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze oraz gadżety promocyjne zakupione w ramach środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.
środa, 10 kwiecień 2019 12:09

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Napisała
Szanowni Państwo,
Rusza kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich - akcja koordynowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, podczas której beneficjenci „otworzą swoje projekty” w całej Polsce. W 2019 r. DOFE będzie organizowane od 10 do 12 maja. Jak pokazały poprzednie edycje DOFE, jest to doskonała możliwość wypromowania produktów i usług powstałych w ramach unijnych projektów. 
Poniżej znajduje się link do strony z  formularzem zgłoszeniowym
www.dniotwarte.eu
Zachęcamy do udziału!
W dniach 28-29 marca 2019 roku w Uniejowie przedstawiciele Lokalnych Grup Działania w tym Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą” funkcjonujących na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności  spotkali się z pracownikami Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W spotkaniu udział wziął Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Podczas spotkania podsumowano wyniki Lokalnych Grup Działania osiągniętych w ramach pierwszego kamienia milowego 2016-2018.
 Po raz kolejny przedstawiciele Wydziału PO RYBY wraz z Kierownikiem Biura RLGD „Z Ikrą” Panią Renatą Jesionowską-Zawadzką spotkali się z Beneficjentami realizującymi projekty w ramach Lokalnej strategii rozwoju RLGD „Z Ikrą” w siedzibie Grupy w Parzęczewie w dniu 07.03.2019 roku. Tematem szkolenia było prawidłowe stosowanie Zasad konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”  przy realizacji projektów zgodnie z podpisanymi umowami. Zastosowanie powyższych zasad warunkuje prawidłowe rozliczenie realizowanych operacji.
Na szkoleniu zostały omówione również zagadnienia związane z prawidłowym wypełnianiem wniosku o płatność. Wielu Beneficjentów miało możliwość wyjaśnienia wątpliwości związanych z ww. tematyką.
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 trafiło do kolejnych beneficjentów z terenu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania” Z Ikrą”. Na spotkaniu w Gminie Pęczniew sześciu beneficjentów otrzymało umowy o dofinansowanie z rąk Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego i Jolanty Zięby-Gzik – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego. Nasza Rybacka Lokalna Grupa Działania „Z Ikrą” jak na nazwę przystało skutecznie przeprowadziła nabory a pracownicy SWŁ sprawnie dokonali weryfikacji wniosków. W ramach zawartych umów będą realizowane projekty m.in. przez rybaków/przedsiębiorców, ale też Szkołę Podstawową w Pęczniewie oraz Gminę Zgierz.
środa, 26 wrzesień 2018 09:38

Wizyta studyjna na Roztoczu

Napisała
W dniach 18-22.09.2018 roku Rybacka Lokalna Grupa Działania „Z Ikrą” udała się z wizytą studyjną do zaprzyjaźnionej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Roztocze”. Uczestnikami tej niezwykłej, pełnej wiedzy i wymiany dobrych praktyk wyprawy byli nie tylko samorządowcy, ale i także rybacy, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszeń z terenu RLGD „Z Ikrą”. W programie wizyty studyjnej były takie gospodarstwa rybackie jak Karczma rybacka Karpiówka w Bełżcu, Ośrodek Hodowli Ryb Łososiowatych "Pstrąg Roztoczański" w Bondyrzu, Gospodarstwo Rybackie Karczma Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej. Odwiedzone gospodarstwa rybackie zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach. Cała wyprawa cieszyła się uznaniem i dużym zainteresowaniem uczestników…
poniedziałek, 17 wrzesień 2018 09:44

Dożynki Prezydenckie 2018 w Spale

Napisała
Dożynki Prezydenckie 2018  w Spale za nami …..i z nami. Stoisko SWŁ w miasteczku regionów nawiązywało do historii spalskich dożynek w postaci wystawy fotografii obrazujących Ignacego Mościckiego podczas organizowanych pierwszych lat dożynek w Spale, wspaniała lekcja historii. Na naszym stoisku można było skosztować smakołyków przygotowanych przez liderki RLGD „Z Ikrą” a dzieci i młodzież mogły odkrywać swoje umiejętności artystyczne przez malowanie i wycinanie pod okiem jakże uzdolnionej artystki pani Bogny Stępień z terenu funkcjonowania RLGD „Z Ikrą” Na stoisku promowaliśmy tez możliwość korzystania ze środków unijnych w tym PO „Rybactwo i Morze” razem z członkami RLGD „Z Ikrą” Odwiedzający bawili się i śpiewali razem z naszą kapelą podwórkową „Konstantynowiacy”z Konstantynowa Łódzkiego. Stoisko SWŁ odwiedził marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Wicemarszałek WŁ Artur Bagieński, którzy promowali województwo łódzkie. Tradycyjnie gościliśmy też Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką, gospodarza spalskich dożynek, którzy skosztowali naszych wyśmienitych potraw regionalnych oraz podziwiali wystawę przygotowaną przez RLGD „Z Ikrą”.
 
W dniu 11.09.2018r. w Pęczniewie a dwa dni później 13.09.2018r. w Poddębicach w ramach projektu współpracy RLGD „Z Ikra” uroczyście promowała otwarcie Punktów Aktywnego Wypoczynku, które powstały poprzez dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach działania 4.3 Działania prowadzone w ramach współpracy. W oficjalnym otwarciu  siłowni plenerowej w Pęczniewie uczestniczył Wójt Gminy Pęczniew p. Marcin Janiak, przedstawiciele RLGD „Z Ikrą” oraz mieszkańcy Pęczniewa. Natomiast w Poddębicach gośćmi honorowymi otwarcia siłowni plenerowej byli Burmistrz Poddębic Pan Piotr Sęczkowski, Naczelnik Wydziału PO RYBY w Departamencie Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMWŁ Pani Iwona Obiedzińska, przedstawiciele RLGD „Z Ikrą” oraz mieszkańcy Poddębic. W ramach  obydwu wydarzeń  przeprowadzone zostały zajęcia z trenerem fitness, spotkania z dietetykiem  oraz warsztaty kulinarne i degustacja przygotowanych dań fit.
W dniu 6.09.2018r., w siedzibie RLGD „Z Ikrą” w Parzęczewie, podpisane zostały kolejne umowy o dofinansowanie w ramach PO Rybactwo i Morze. Wsparcie na realizacje operacji otrzymało 7 podmiotów, głownie przedsiębiorcy z terenu działania RLGD „Z Ikrą”, ale również GOK w Świnicach Warckich i Gmina Uniejów, na łączną kwotę ok. 740 tys. zł. Uroczystego podpisania umów dokonano w obecności Marszałka Województwa Łódzkiego p. Witolda Stępnia i  Członka Zarządu WŁ p. Jolanty Zięby-Gzik oraz Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMWŁ 
p. Jakuba Gajewskiego.
poniedziałek, 10 wrzesień 2018 11:10

Mixer Regionalny 2018

Napisała

W weekend 8-9 września br. w Łodzi miała miejsce kolejna edycja imprezy pn. Mixer Regionalny. Mixer Regionalny to największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca województwo łódzkie. Na ulicy Piotrkowskiej gościli przedstawiciele samorządów z regionu łódzkiego, instytucje i organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne. Swoje stoisko przygotował również Wydziału PO RYBY Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Przez dwa dni można było uzyskać informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania w ramach  PO RYBY 2014-2020,  degustować ryby wędzone z terenu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”. Dodatkową atrakcją, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno tych młodszych jak i tych starszych, były warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Bognę Stępień Zagroda plastyczna.
poniedziałek, 27 sierpień 2018 14:21

"Cudze chwalicie, swego nie znacie..."

Napisała
W dniu 26.08.2018 roku w Poddębicach na Placu Kościuszki dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” odbyła się impreza plenerowa pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie...”. Samorząd Województwa Łódzkiego reprezentowała Pani Jolanta Zięba-Gzik – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
Bogaty program imprezy przewidywał m.in. prezentację dorobku kulturalnego mieszkańców Gminy Poddębice oraz degustację regionalnych potraw wraz z konkursem na regionalne danie pn. „Poddębickie danie rybne 2018”. Dla najmłodszych czekały liczne atrakcje jak np. spektakl Teatru Kubika pt. „Pirat Drabinka”, plac zabaw , animatorzy. Całość spotkania zakończył koncert głównej gwiazdy wieczoru – Michała Szpaka. Kwota dofinansowania projektu ze środków PO RYBY 2014-2020 wyniosiła 117 385,00 zł.
Strona 1 z 4

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl