Menu

 

Aktualności poryby 2014-2020 (58)

W dniu 12.06.2019 rok w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego został podpisany aneks dotyczący umowy o dofinasowanie zawartej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020, z beneficjentem Magdaleną Lewandowską na realizacje operacji pn.: „Uruchomienie nowego obiektu gastronomicznego w Świnicach Warckich.” Kwota dofinansowania: 97 130,00 zł, wkład własny beneficjenta: 142 663,03 zł.
Zakres rzeczowy operacji obejmuje zakup mebli i wyposażenia niezbędnego do uruchomienia działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu obiektu gastronomicznego w miejscowości Świnice Warckie. 
W dniu 4 czerwca na terenie OSP Chwalborzyce (Gmina Świnice Warckie) dzieci oraz młodzież szkolna świętowali Dzień Dziecka. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci oraz dorosłych. Dla odwiedzających imprezę czekało mnóstwo atrakcji tj. zjeżdżalnie, trampoliny, konkursy. Dodatkową atrakcją było stoisko Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”, na którym można było skosztować pyszną wędzoną rybę pochodzącą z lokalnych stawów rybackich oraz zdrowy świeżo przygotowany sok z owoców i warzyw. Oprócz stoiska RLGD „Z Ikrą” na odwiedzających czekał punkt informacyjno-promocyjny prowadzony przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Na stoisku można było otrzymać szereg informacji na temat Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze oraz gadżety promocyjne zakupione w ramach środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.
Szanowni Państwo,
Rusza kolejna edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich - akcja koordynowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, podczas której beneficjenci „otworzą swoje projekty” w całej Polsce. W 2019 r. DOFE będzie organizowane od 10 do 12 maja. Jak pokazały poprzednie edycje DOFE, jest to doskonała możliwość wypromowania produktów i usług powstałych w ramach unijnych projektów. 
Poniżej znajduje się link do strony z  formularzem zgłoszeniowym
www.dniotwarte.eu
Zachęcamy do udziału!
W dniach 28-29 marca 2019 roku w Uniejowie przedstawiciele Lokalnych Grup Działania w tym Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą” funkcjonujących na podstawie ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o rozwoju lokalnym z udziałem lokalnej społeczności  spotkali się z pracownikami Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. W spotkaniu udział wziął Pan Andrzej Górczyński – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego. Podczas spotkania podsumowano wyniki Lokalnych Grup Działania osiągniętych w ramach pierwszego kamienia milowego 2016-2018.
 Po raz kolejny przedstawiciele Wydziału PO RYBY wraz z Kierownikiem Biura RLGD „Z Ikrą” Panią Renatą Jesionowską-Zawadzką spotkali się z Beneficjentami realizującymi projekty w ramach Lokalnej strategii rozwoju RLGD „Z Ikrą” w siedzibie Grupy w Parzęczewie w dniu 07.03.2019 roku. Tematem szkolenia było prawidłowe stosowanie Zasad konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”  przy realizacji projektów zgodnie z podpisanymi umowami. Zastosowanie powyższych zasad warunkuje prawidłowe rozliczenie realizowanych operacji.
Na szkoleniu zostały omówione również zagadnienia związane z prawidłowym wypełnianiem wniosku o płatność. Wielu Beneficjentów miało możliwość wyjaśnienia wątpliwości związanych z ww. tematyką.
Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020 trafiło do kolejnych beneficjentów z terenu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania” Z Ikrą”. Na spotkaniu w Gminie Pęczniew sześciu beneficjentów otrzymało umowy o dofinansowanie z rąk Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego i Jolanty Zięby-Gzik – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego. Nasza Rybacka Lokalna Grupa Działania „Z Ikrą” jak na nazwę przystało skutecznie przeprowadziła nabory a pracownicy SWŁ sprawnie dokonali weryfikacji wniosków. W ramach zawartych umów będą realizowane projekty m.in. przez rybaków/przedsiębiorców, ale też Szkołę Podstawową w Pęczniewie oraz Gminę Zgierz.
W dniach 18-22.09.2018 roku Rybacka Lokalna Grupa Działania „Z Ikrą” udała się z wizytą studyjną do zaprzyjaźnionej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Roztocze”. Uczestnikami tej niezwykłej, pełnej wiedzy i wymiany dobrych praktyk wyprawy byli nie tylko samorządowcy, ale i także rybacy, przedsiębiorcy, członkowie stowarzyszeń z terenu RLGD „Z Ikrą”. W programie wizyty studyjnej były takie gospodarstwa rybackie jak Karczma rybacka Karpiówka w Bełżcu, Ośrodek Hodowli Ryb Łososiowatych "Pstrąg Roztoczański" w Bondyrzu, Gospodarstwo Rybackie Karczma Dębowy Dwór w Rudzie Różanieckiej. Odwiedzone gospodarstwa rybackie zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach. Cała wyprawa cieszyła się uznaniem i dużym zainteresowaniem uczestników…
Dożynki Prezydenckie 2018  w Spale za nami …..i z nami. Stoisko SWŁ w miasteczku regionów nawiązywało do historii spalskich dożynek w postaci wystawy fotografii obrazujących Ignacego Mościckiego podczas organizowanych pierwszych lat dożynek w Spale, wspaniała lekcja historii. Na naszym stoisku można było skosztować smakołyków przygotowanych przez liderki RLGD „Z Ikrą” a dzieci i młodzież mogły odkrywać swoje umiejętności artystyczne przez malowanie i wycinanie pod okiem jakże uzdolnionej artystki pani Bogny Stępień z terenu funkcjonowania RLGD „Z Ikrą” Na stoisku promowaliśmy tez możliwość korzystania ze środków unijnych w tym PO „Rybactwo i Morze” razem z członkami RLGD „Z Ikrą” Odwiedzający bawili się i śpiewali razem z naszą kapelą podwórkową „Konstantynowiacy”z Konstantynowa Łódzkiego. Stoisko SWŁ odwiedził marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień i Wicemarszałek WŁ Artur Bagieński, którzy promowali województwo łódzkie. Tradycyjnie gościliśmy też Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z małżonką, gospodarza spalskich dożynek, którzy skosztowali naszych wyśmienitych potraw regionalnych oraz podziwiali wystawę przygotowaną przez RLGD „Z Ikrą”.
 
W dniu 11.09.2018r. w Pęczniewie a dwa dni później 13.09.2018r. w Poddębicach w ramach projektu współpracy RLGD „Z Ikra” uroczyście promowała otwarcie Punktów Aktywnego Wypoczynku, które powstały poprzez dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach działania 4.3 Działania prowadzone w ramach współpracy. W oficjalnym otwarciu  siłowni plenerowej w Pęczniewie uczestniczył Wójt Gminy Pęczniew p. Marcin Janiak, przedstawiciele RLGD „Z Ikrą” oraz mieszkańcy Pęczniewa. Natomiast w Poddębicach gośćmi honorowymi otwarcia siłowni plenerowej byli Burmistrz Poddębic Pan Piotr Sęczkowski, Naczelnik Wydziału PO RYBY w Departamencie Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMWŁ Pani Iwona Obiedzińska, przedstawiciele RLGD „Z Ikrą” oraz mieszkańcy Poddębic. W ramach  obydwu wydarzeń  przeprowadzone zostały zajęcia z trenerem fitness, spotkania z dietetykiem  oraz warsztaty kulinarne i degustacja przygotowanych dań fit.
W dniu 6.09.2018r., w siedzibie RLGD „Z Ikrą” w Parzęczewie, podpisane zostały kolejne umowy o dofinansowanie w ramach PO Rybactwo i Morze. Wsparcie na realizacje operacji otrzymało 7 podmiotów, głownie przedsiębiorcy z terenu działania RLGD „Z Ikrą”, ale również GOK w Świnicach Warckich i Gmina Uniejów, na łączną kwotę ok. 740 tys. zł. Uroczystego podpisania umów dokonano w obecności Marszałka Województwa Łódzkiego p. Witolda Stępnia i  Członka Zarządu WŁ p. Jolanty Zięby-Gzik oraz Dyrektora Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMWŁ 
p. Jakuba Gajewskiego.

W weekend 8-9 września br. w Łodzi miała miejsce kolejna edycja imprezy pn. Mixer Regionalny. Mixer Regionalny to największa i otwarta dla wszystkich impreza promująca województwo łódzkie. Na ulicy Piotrkowskiej gościli przedstawiciele samorządów z regionu łódzkiego, instytucje i organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich, lokalne grupy działania oraz instytucje publiczne. Swoje stoisko przygotował również Wydziału PO RYBY Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Przez dwa dni można było uzyskać informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania w ramach  PO RYBY 2014-2020,  degustować ryby wędzone z terenu Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”. Dodatkową atrakcją, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno tych młodszych jak i tych starszych, były warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Bognę Stępień Zagroda plastyczna.
W dniu 26.08.2018 roku w Poddębicach na Placu Kościuszki dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” odbyła się impreza plenerowa pt. „Cudze chwalicie swego nie znacie...”. Samorząd Województwa Łódzkiego reprezentowała Pani Jolanta Zięba-Gzik – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
Bogaty program imprezy przewidywał m.in. prezentację dorobku kulturalnego mieszkańców Gminy Poddębice oraz degustację regionalnych potraw wraz z konkursem na regionalne danie pn. „Poddębickie danie rybne 2018”. Dla najmłodszych czekały liczne atrakcje jak np. spektakl Teatru Kubika pt. „Pirat Drabinka”, plac zabaw , animatorzy. Całość spotkania zakończył koncert głównej gwiazdy wieczoru – Michała Szpaka. Kwota dofinansowania projektu ze środków PO RYBY 2014-2020 wyniosiła 117 385,00 zł.
… kolejnych 15 umów na kwotę dofinansowanie 905 876,00 zł,  zostało podpisanych w dniu  26 lipca br. w Ośrodku Wypoczynkowo- Szkoleniowym Vantur w Księżych Młynach.  Uroczystego przekazywania środków poprzez  podpisanie umów o dofinansowanie w ramach środków z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014- 2020 w imieniu Samorządu Województwa Łódzkiego dokonali Pani Jolanta Zięba-Gzik -  Członek Zarządu Województwa Łódzkiego oraz Pan Jakub Gajewski - Dyrektor Departamentu Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Beneficjentami byli przedstawiciele sektora rybackiego oraz jednostki samorządu terytorialnego, stowarzyszenia, przedsiębiorcy.
16 lipca br w siedzibie beneficjenta tj. w Gminie Konstantynów Łódzki nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na realizację projektu pt.  „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku od ulicy Moniuszki do terenów rekreacyjnych przy ulicy Łaskiej’. Niniejszy projekt będzie realizowany przy współudziale środków pochodzącychz Priorytetu 4 Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej PO RYBY 2014-2020. Samorząd Województwa Łódzkiego reprezentował Pan Witold Stępień – Marszałek Województwa Łódzkiego, natomiast ze strony Beneficjenta Pan Krzysztof Pipiński – Zastępca Burmistrza Gminy Konstantynów Łódzki. Projekt będzie realizowany od sierpnia 2018 do listopada 2018 roku. Kwota całkowita inwestycji to 307 932,64 zł z czego 250 020,00 zł  to unijne dofinansowanie.
W niedzielę 1 lipca na terenie Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą” w Stemplewie społeczność Gminy Świnice Warckie świętowała VII Dzień Rodziny. Ideą festynu jest promowanie zdrowego stylu życia oraz organizacja alternatywnej formy spędzenia wolnego czasu poprzez wspólną zabawę a także promowanie pozytywnego obrazu rodziny. Podczas festynu można było wziąć udział w różnych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych: bieg w workach, z piłką, przeciąganie liny.
W czasie trwania festynu, pracownicy Wydziału PO RYBY prowadzili promocję Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Odwiedzający stoisko mogli otrzymać różnorodne gadżety promujące program, uzyskać szereg informacji na temat Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z ikrą” oraz  możliwości otrzymania pomocy w ramach PO RYBY 2014-2020. Dzień Rodziny cieszył się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności. Na zakończenie festynu wszyscy spotkali się przy ognisku, ciesząc się wspólnie z pieczenia kiełbasek.
23 czerwca 2018 r. w Dzierżąznej (gm. Zgierz)  pracownicy Wydziału PO RYBY uczestniczyli w obchodach Nocy Świętojańskiej. Podczas tego tradycyjnego świętowania promowaliśmy razem z Gminnym Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji  w Dzierżąznej ryby z terenu RLGD Z IKĄ na zorganizowanym Święcie Ryby . Na stoisku przygotowanym przez Rybacką Lokalną Grupą Działania oraz pracowników Wydziału PO RYBY promowano Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. Podczas tych uroczystości można było spróbować przygotowanej przez Zespół Szkół nr 1 im. J.S. Cezaka w Zgierzu pysznych potraw z ryb tj. pstrąg, karp grillowany a także sałatki rybne. Stoisko jak i przeprowadzona degustacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających.
 
Szanowni Państwo!
Samorząd Województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania wniosków w ramach naboru 4/2018 ogłoszonego przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Z Ikrą" dotyczącego propagowania dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i akwakultury oraz morskiego dziedzictwa kulturowego, w ramach działania Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, objętego Priorytetem 4.„Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.
Zakres tematyczny (nazwa przedsięwzięcia z LSR):
Przedsięwzięcie II.2.1 Promocja obszaru i tradycji rybackich
Termin składania wniosków:
od dnia 26 marca do dnia 9 kwietnia 2018r.
 Limit dostępnych środków: 210.000,00 zł
Miejsce składania wniosków:
Biuro Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”
Ozorkowska 3, 95-045 Parzęczew
 
Więcej informacji na stronie
http://www.zikra.org.pl/2018/03/12/rlgd-z-ikra-nabor-nr-4-2018-imprezy-i-wydarzenia/
Szanowni Państwo!
Samorząd Województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania wniosków w ramach naboru 3/2018 ogłoszonego przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Z Ikrą" dotyczącego podnoszenia wartości produktów, tworzenia miejsc pracy, zachęcania młodych ludzi i propagowania innowacji na wszystkich etapach łańcucha dostaw produktów w sektorze rybołówstwa i akwakultury, w ramach działania Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, objętego Priorytetem 4.„Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.
I. Zakres tematyczny (nazwa przedsięwzięcia z LSR):
Przedsięwzięcie I.1.1 Od ikry do kawioru
Termin składania wniosków:
od dnia 26 marca do dnia 9 kwietnia 2018r.
 Limit dostępnych środków: 832.470,00 zł
Miejsce składania wniosków:
Biuro Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”
Ozorkowska 3, 95-045 Parzęczew
 
Więcej informacji na stronie
http://www.zikra.org.pl/2018/03/12/rybacka-lokalna-grupa-dzialania-z-ikra-oglasza-nabor-nr-3-2018-roznicowanie-dzialalnosci-gospodarczej/
Szanowni Państwo!
Samorząd Województwa Łódzkiego informuje o możliwości składania wniosków w ramach naboru 2/2018 ogłoszonego przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Z Ikrą" dotyczącego podnoszenia wartości produktów, tworzenia miejsc pracy, zachęcania młodych ludzi i propagowania innowacji na wszystkich etapach łańcucha dostaw produktów w sektorze rybołówstwa i akwakultury, w ramach działania Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, objętego Priorytetem 4.„Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, zawartego w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.
Zakres tematyczny (nazwa przedsięwzięcia z LSR):
Przedsięwzięcie I.1.1 Od ikry do kawioru
Termin składania wniosków:
od dnia 26 marca do dnia 9 kwietnia 2018r.
 Limit dostępnych środków: 1.217.000,00 zł
Miejsce składania wniosków:
Biuro Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Z Ikrą”
Ozorkowska 3, 95-045 Parzęczew
 
Więcej informacji na stronie
http://www.zikra.org.pl/2018/03/12/rlgd-z-ikra-nabor-nr-2-2018-wspieranie-dzialalnosci-rybackiej/
Strona 1 z 3

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl