DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Waldemar Lutkowski przewodniczącym WRDS na 2020 rok

W czwartek (19 grudnia) odbyło się ostatnie w tym roku posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego. Przewodniczył mu wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. W przyszłym roku przewodnictwo WRDS obejmie strona pracowników.
 
Ostatnie tegoroczne posiedzenie zorganizowano w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi. Na początku spotkania marszałek województwa Grzegorz Schreiber formalnie powołał do składu WRDS wojewodę łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, który zastąpił Zbigniewa Rau, po objęciu przez niego mandatu poselskiego.

Na tym posiedzeniu wybrany został nowy Przewodniczący WRDS na kolejny rok. Zgodnie z ustaloną kolejnością od 2020 roku przewodnictwo Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego obejmie przedstawiciel strony pracowników. Został nim Waldemar Lutkowski z Forum Związków Zawodowych. Najbliższe posiedzenie WRDS planowane jest na 30 stycznia 2020 roku. Będzie poświęcone sytuacji mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie województwa łódzkiego.

Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego są regionalnymi instytucjami dialogu społecznego w Polsce. W skład WRDS wchodzą reprezentanci pracodawców, pracowników, samorządu i strony rządowej.

(dk, fot. Sebastian Sołtyszewski)

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl