DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Prezydium WRDS online

W środę (27 maja br.) odbyło się spotkanie online Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego.

Prezydium Rady w taki sposób obradowało po raz pierwszy. Spotkanie miało taki charakter ze względu na panująca pandemię koronawirusa.

Członkowie rady skupili się dziś na dwóch punktach. Pierwszym z nich była analiza działań Województwa Łódzkiego w okresie pandemii spowodowanej chorobą Covid-19  wywołaną wirusem SARS-Cov-2. W drugim punkcie członkowie prezydium Rady dokonali oceny  funkcjonowania rozwiązań, zawartych w tarczach antykryzysowych. Na najbliższym posiedzeniu plenarnym WRDS ten temat zostanie omówiony szerzej.

Wojewódzkie Rady Dialogu Społecznego są regionalnymi instytucjami dialogu społecznego w Polsce. W skład WRDS wchodzą reprezentanci pracodawców, pracowników, samorządu i strony rządowej. W skład prezydium rady wchodzą przedstawiciele każdej z reprezentatywnych organizacji związkowych oraz pracodawców z terenu województwa łódzkiego. Członkiem prezydium ze strony rządowej jest Wojewoda Łódzki, a ze strony samorządowej Marszałek Województwa Łódzkiego.

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl