Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do wyszukiwarki

Łódzkie dla Osiedli. Na pomysły warte wsparcia czekamy do 27 lutego

poniedziałek, 23 lutego 2026
Jeszcze tylko do piątku można składać wnioski w tegorocznej odsłonie edycji programu Łódzkie dla Osiedli. Przypomnijmy, że w budżecie województwa łódzkiego zapisanych jest na ten cel 750 tys. zł.

O pieniądze mogą się ubiegać rady osiedli i ich odpowiedniki z województwa łódzkiego. Dotacja dla jednej rady może wynieść do 10 tysięcy złotych. Za pozyskane pieniądze nie można wprawdzie realizować inwestycji, ale można szykować różnego rodzaju wydarzenia.

W województwie łódzkim mamy 118 jednostek pomocniczych w formie Osiedli w 19 gminach. Oprócz dużych miast funkcjonują m.in. w Szadku, Złoczewie, Ozorkowie, Parzęczewie, Sulejowie, Strykowie, Koluszkach, Krośniewicach, Tuszynie czy Żychlinie. Ich zarządy pokazały w ubiegłym roku, który był pilotażowym, że są znakomitymi organizatorami i - jeśli tylko mają na to środki - potrafią zapewnić mieszkańcom dobrą rozrywkę. Wtedy do programu zgłosiło się 77 osiedli z 15 gmin. Pozyskane dofinansowanie wykorzystali na pikniki rodzinne, sąsiedzkie, warsztaty, koncerty, wyjazdy do teatru, pokazy filmowe, turnieje, wykłady itp.

W ramach naboru Osiedle może złożyć jedno zgłoszenie. Powinien je podpisać przewodniczący zarządu lub rady osiedla i uzyskać oświadczenie gminy o wiedzy na temat zgłoszenia projektu. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Przez proces wypełniania wniosku chętnie przeprowadzą pracownicy Urzędu dostępni pod numerem tel. 42 663 38 29. Wnioski można składać do 27 lutego, a liczy się data stempla pocztowego.

jg