Zaproszenie do udziału w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM” pn. „Dzień Czystego Powietrza”

wtorek, 29 sierpnia 2023

W imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego, dbającego o upowszechnianie postaw i zachowań proekologicznych wśród dzieci i młodzieży województwa łódzkiego, pragniemy zaprosić uczniów szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w V Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM” pn. „Dzień Czystego Powietrza”.

W zależności od kategorii wiekowej uczestników, konkurs będzie polegał na wykonaniu laurki, kartki z kalendarza lub spotu reklamowego dotyczącego sposobów, działań lub rozwiązań przyczyniających się do dbania oraz poprawy jakości powietrza w szczególności przed zanieczyszczeniami pochodzącymi z tzw. „niskiej emisji”.

Uczestnicy Konkursu mogą nadsyłać prace, wykonane zgodnie z Regulaminem Konkursu, do dnia 13 października 2023 r.

Dla autorów najwyżej ocenionych prac zostaną przyznane atrakcyjne nagrody, m.in. plecaki turystyczne, interaktywne globusy, mikroskopy, tablety graficzne, głośniki Bluetooth, dyski zewnętrzne, latarki turystyczne, smartbandy, powerbanki solarne, termosy turystyczne czy butelki filtrujące.

Zapytania w sprawie Konkursu można kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu: 42 291 97 74.

Serdecznie zapraszamy!

 

Z uwagi na liczne telefony oraz wpływające prace prosimy o przesyłanie prac wyłącznie w wersji elektronicznej (czyli odpowiednio zdjęcia lub film wykonanej pracy) w formie wskazanej dla grupy wiekowej:

Dla uczniów klas:

  • I-III należy wykonać laurkę czyli dwustronicową (co najmniej na dwóch stronach) pracę plastyczną w formacie A5 (kartka A4 złożona na pół). Praca powinna przedstawiać działania lub rozwiązania, które przyczynią się do dbania i poprawy jakości powietrza;
  • IV-VIII należy wykonać kartkę z kalendarza dwustronną w formacie A4. Praca powinna przedstawiać działania lub rozwiązania, które przyczynią się do dbania i poprawy jakości powietrza;
  • szkół ponadpodstawowych należy wykonać spot reklamowy czyli krótki film od 20 do 30 sekund w formie życzeń do Powietrza z treścią o jego ochronie  poprzez prezentację działań lub rozwiązań, które przyczynią się do dbania i poprawy jakości powietrza.

Prace które będą wykonane lub przesłane w formie niezgodnej z Regulaminem konkursu, nie będą podlegały ocenie.

 

Zadanie pn. „WOJEWÓDZKIE KONKURSY EKOLOGICZNE W 2023 R.” w ramach Programu Priorytetowego „Edukacja ekologiczna mieszkańców województwa łódzkiego – edycja I” realizowane przez Województwo Łódzkie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Wartość ogólna zadania: 17 000,00 PLN w tym dofinansowanie w formie dotacji WFOŚiGW do kwoty 16 150,00 PLN oraz wkład własny 850,00 PLN.

logo_full-color-pelna-nazwa_1.jpg

W ramach zadania realizowane są dwa Konkursy: V Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „DBAM O ŚRODOWISKO W ŁÓDZKIEM” pn. „Dzień Czystego Powietrza” skierowany do dzieci oraz młodzieży i Wojewódzki Konkurs Ekologiczny „EKO Designer Wnętrz” skierowany dla dorosłych mieszkańców województwa łódzkiego.

https://www.wfosigw.lodz.pl/