Wspaniała zabawa w Wieruszowie

sobota, 11 czerwca 2022

Była piękna pogoda i setki gości. Podczas pikniku Województwa Łódzkiego w Wieruszowie z mieszkańcami spotkała się Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. Wśród gości była Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

To sobotnie popołudnie mieszkańcy Wieruszowa oraz wszyscy ci, którzy zdecydowali się przyjechać tu na Piknik Województwa Łódzkiego, długo będą wspominać. Jak zwykle podczas pikników organizowanych przez Urząd Marszałkowski na mieszkańców czekały atrakcje dla dzieci, stoiska z przysmakami kół gospodyń wiejskich oraz, oczywiście, konkurs na najsmaczniejszą potrawę. Na scenie wystąpili lokalni artyści i zespoły.

Tym razem była też okazja pokibicować załogom, które wystartowały w VI Mistrzostwach Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych. Zwycięzców nagrodziła przewodnicząca Iwona Koperska. Był też poważniejszy akcent kolejowy. Odsłonięty został monument upamiętniający 150-lecie kolei w Wieruszowie.

Podczas pikniku tradycyjnie nie zabrakło punktu funduszy unijnych oraz stoisk jednostek samorządu województwa łódzkiego. Gwiazdą wieczoru był znany satyryk Marcin Daniec.