W Łodzi ruszają rynki „Prosto od rolnika”. Warzywa, owoce, wędliny i sery będą sprzedawać sami producenci

piątek, 30 września 2022

Warzywa, owoce, wędliny, jajka czy miód „Prosto od rolnika” dostępne już od soboty, 1 października w dwóch nowych punktach handlowych w centrum Łodzi. Na ryneczkach przy ul. Drewnowskiej i przy Porcie Łódź mieszkańcy Łódzkiego będą mogli kupić zdrową żywność bez pośredników, bo z ręki producenta. Inicjatorami jarmarku, który będzie wydarzeniem cyklicznym, są Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

To pierwsze w Łodzi miejsca, w których mieszkańcy Łódzkiego będą mogli kupić tradycyjne chleby i swojskie wędliny, świeże sery, a także owoce i warzywa bezpośrednio od ich wytwórców. Na ryneczku marszałkowskim przy ul. Drewnowskiej, w sobotę, 1 października, swoje wyroby będzie sprzedawać 45 rolników oraz właścicieli gospodarstw szkółkarskich. Czeka na nich wielki namiot i przygotowane stoiska, za które nie ponoszą opłat.

Drugi ryneczek dla rolników z całego województwa rusza również 1 października przy Centrum Handlowym Port Łódź.  

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami, umożliwiamy rolnikom z naszego województwa sprzedaż swoich produktów bez pośredników, w centrum miasta, w miejscach, gdzie często bywają mieszkańcy Łodzi i całego regionu – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – To żywność zdrowa, naturalna i świeża, to tradycyjne wyroby wysokiej jakości. Chcemy je promować i chcemy rozwijać rolnictwo w Łódzkiem.

Oba ryneczki będą otwarte w każdą sobotę – ten przy ul. Drewnowskiej w godz. 8-14, ten przy ul. Pabianickiej, w godz. 10-15. W dniu inauguracji rynków „Prosto od rolnika” organizatorzy przygotowali także dodatkowe atrakcje. Obok stoisk sprzedawców, na których będzie można kupić także drzewka, krzewy, miody, słodkie wypieki czy rękodzieło, będą też degustacje, konkursy z nagrodami oraz dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.

Na Ryneczek Marszałkowski przy ul. Drewnowskiej będzie można wejść od ul. Drewnowskiej 75 oraz od ul. Piwnej.

Ryneczek Wojewódzki przy Centrum Handlowym Port Łódź będzie zlokalizowany na parkingu obok Sport Stacji. Dojazd od strony Leroy Merlin lub IKEA, wyjście z Centrum – nowo otwarty korytarz miedzy KappAhl i Media Markt.

kw

mapka port ok

 

Jak zarezerwować bezpłatne stoisko?

  • Ryneczek Wojewódzki przy Centrum Handlowym Port Łódź
  • Ryneczek Marszałkowski, wejście ul. Drewnowska 75, ul. Piwna 10

Prosta rejestracja online (na oba ryneczki): https://larr.pl/lodzkie-ryneczki-marszalkowski-i-wojewodzki

Osoba do kontaktu: Pani Iwona Woźniak – tel.: 512 181 858; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logotypy na stronę ryneczkiRyneczki się przyjęły

Zdrowa żywność sprzedawała się jak ciepłe bułeczki

Pyszne, zdrowe i kolorowe urodziny ryneczków "Prosto od rolnika"