Ryneczki się przyjęły

sobota, 8 października 2022

Druga sobota funkcjonowania ryneczków Prosto od rolnika: Marszałkowskiego i Wojewódzkiego spełniła oczekiwania. Dobrze przygotowane targowiska przyciągnęły rolników z województwa, a piękna pogoda i duży wybór produktów – kupujących.

I bazar przy ul. Piwnej/Drewnowskiej, i ten przy Porcie Łódź znów zapełniły się klientami. Sprzyjała oferta: duży wybór miodów, serów, owoców, wędlin. Wszystko prosto od rolników i producentów. Sprzedający zachwalali sobie możliwość dojazdu bezpośrednio do schludnych straganów. A przypomnijmy, że są one dla nich dostępne za darmo.

Kupujący mogli nie tylko wybierać z szerokiej palety tradycyjnych produktów, ale i zjeść na miejscu ręcznie lepione pierogi, barszczyk, kiełbaskę.

Za tydzień znów zapraszamy. Ryneczki Marszałkowski i Wojewódzki zostały przygotowane we współpracy Urzędu Marszałkowskiego z Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach. Oba ryneczki będą otwarte w każdą sobotę – przy ul. Drewnowskiej 75 (wejście od ul. Piwnej) w godz. 8-14, przy Porcie Łódź w godz. 10-15.

as, jg/fot. Tomasz Radzikowski

DOWIEDZ SIĘ JAK ZAREZERWOWAĆ BEZPŁATNE STOISKO?

 

Media