facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Stowarzyszenie TAK dla S14

29.03.2017
Dziś w Konstantynowie Łódzkim, w obecności marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia oraz samorządowców z zainteresowanych miast,ogłoszone zostało powołanie stowarzyszenia„TAK dla S14”. Stowarzyszenie skonsoliduje prowadzone już działania popierające budowę zachodniej obwodnicy aglomeracji łódzkiej, która domknie ring autostradowy wokół Łodzi. Do stowarzyszenia wchodzą samorządy miast i powiatów leżących wzdłuż drogi i są zainteresowane jej powstaniem. Grupa ma działać we współpracy z organizacjami pozarządowymi.
- Upominamy się o S14, drogę planowaną od wielu lat, której budowa była już przygotowana, na którą zarezerwowano odpowiednie środki finansowe. My traktujemy tę drogę, jako inwestycję strategiczną dla całego województwa, odkorkowującą miasta, otwierającą nowe możliwości inwestycyjne, odciążającą środowisko i zapewniającą większe bezpieczeństwo naszym mieszkańcom – powiedział marszałek Witold Stępień.
- Chcemy, aby obietnice wcześniej składane przez rząd były dotrzymane. Chcemy, aby budowa S14 nastąpiła jak najszybciej. Plany ponownego uruchamiania procedur są nie do zaakceptowania – powiedział burmistrz Konstantynowa Henryk Brzyszcz.
- Aleksandrów Łódzki przecinają dwie drogi krajowe DK71 i DK72 i jak kiedyś do centrum Łodzi dojeżdżało się z Aleksandrowa Ł. w dwadzieścia minut, tak dzisiaj pokonuje się tą trasę nierzadko w godzinę. S14 jest nam niezbędna – powiedział burmistrz Aleksandrowa Jacek Lipiński.
- S14 jest konieczną inwestycją dla rozwoju naszych miast i powiatów. Będziemy o nią walczyć i mam nadzieję, że droga powstanie – powiedział starosta zgierski Bogdan Jarota.
Przypomnijmy, że droga ekspresowa S14 będąca zachodnią obwodnicą aglomeracji łódzkiej ma zapewnić wyprowadzenie ciężkiego ruchu z Łodzi oraz okolicznych miast i miejscowości. S14 stanowi szansę rozwoju miast znajdujących się na jej trasie. Samorządy już zainwestowały w uzbrojenie terenów pod inwestycje, pojawiali się zainteresowani inwestorzy, którzy gotowi byli tworzyć nowe miejsca pracy.
Niestety, choć teren pod budowę i wszelka niezbędna dokumentacja jest przygotowana, to budowa zachodniej obwodnicy Łodzi - mimo wcześniejszych zapewnień przedstawicieli rządu - znów oddala się w czasie. Pod koniec lutego unieważniony został przetarg na jej budowę, bo zarezerwowano zbyt małą kwotę w budżecie.
Mieszkańcy miast leżących wzdłuż drogi i samorządowcy zareagowali natychmiast. W Konstantynowie Ł., Aleksandrowie Ł., Zgierzu i Pabianicach zaczęły się protesty mające na celu wymuszenie budowy drogi. Najbliższy zaplanowano na czwartek, 30 marca, w Zgierzu. Pod petycją kierowaną do rządu o dokończenie budowy drogi tylko w internecie podpisało się ponad 2 tys. osób, podpisy zbierane są również w zainteresowanych miastach. Stronę TAK dla S14 na Facebooku polubiło już blisko 2700 osób.
(JG, GS)

Polecane

Premierowe Karty Seniora Województwa Łódzkiego

17-01-2018

Zygmunt Cybulski z Konstantynowa Łódzkiego, Maria Banach z Łodzi oraz...

Czytaj więcej

Powiat Łaski podsumowuje 2017 rok

17-01-2018

Wczorajsze, uroczyste Spotkanie Noworoczne w powiecie łaskim było okazją do...

Czytaj więcej

Rozgrzewamy WOŚP !

11-01-2018

Na ulicy Piotrkowskiej odbyła się konferencja poświęcona przygotowaniom do 26...

Czytaj więcej

Budżet Obywatelski integruje

11-01-2018

W Romanowie w gminie Błaszki mieszka niespełna 200 osób. Mimo...

Czytaj więcej

Marszałek na medal !

11-01-2018

11 stycznia w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, marszałek...

Czytaj więcej

Łódzkie Mundialito

10-01-2018

W Zduńskiej Woli marszałek Witold Stępień wziął udział w lekcji...

Czytaj więcej

Rekordowa kwota na renowację zabytków

10-01-2018

Aż 5 mln zł na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom regionu...

Czytaj więcej

Świąteczno-noworoczny jubileusz w Radomiu

10-01-2018

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyło się doroczne spotkanie...

Czytaj więcej

30-lecie sakry biskupiej

10-01-2018

W niedzielę w łódzkiej Archikatedrze odbyła się uroczysta msza święta...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl