Publiczne Przedszkole w Sędziejowicach Kolonii w nowoczesnym budynku

czwartek, 4 listopada 2021

Na tę inwestycję mieszkańcy Sędziejowic czekali 30 lat. Nasze gminne przedszkole doczekało się siedziby na miarę XXI wieku-  powiedział wójt gminy Sędziejowice - Dariusz Cieślak na otwarciu nowej siedziby Publicznego Przedszkola w Sędziejowicach Kolonii. Inwestycja była możliwa dzięki finansowemu wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego. Na uroczystej inauguracji przedszkola samorząd województwa reprezentowała Iwona Koperska – przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. Uczestniczyły również radne Dorota Więckowska i Jolanta Zięba-Gzik.

W nowoczesnym wzniesionym i wyposażonym  w standardzie budynku pasywnego przedszkolu jest 6 oddziałów, pełne zaplecze kuchenne i sala wielofunkcyjna. Może się w nim edukować 150 dzieci. To jeden z najnowocześniejszych budynków użyteczności publicznej w województwie. Obiekt charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię do ogrzewania wnętrza. Komfort termiczny zapewniają pasywne źródła ciepła, czyli użytkownicy, urządzenia elektryczne, czy promieniowanie słoneczne.

Budowa przedszkola trwała od wiosny ubiegłego roku. Inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł, z czego ponad 6 mln 800 tys zł to dofinansowanie unijne z Urzędu Marszałkowskiego, jakie gmina Sędziejowice pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

 

 

 

(wj)