DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Pociągi w Łódzkiem - nowy rozkład

06.12.2018

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza nowy, roczny rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia br. Już od najbliższej niedzieli na tory województwa wyjadą nowe pociągi Impuls2. Spółka rozpocznie połączenia w nowej relacji Skierniewice-Łowicz i znacznie zwiększy liczbę kursów na obecnych trasach. Mówił o tym, podczas dzisiejszej konferencji prasowej na dworcu Łódź Fabryczna Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

- Nowy rozkład jazdy przez wiele lat kojarzył się ze zmianami na gorsze. Jak się mówiło „nowy rozkład jazdy” to było wiadomo, że będą znikały połączenia. Dzisiaj mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Nowy rozkład, który wejdzie w życie w niedzielę przyniesie wzrost ilości połączeń w ramach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. To jest wzrost na poziomie 14%. Dzięki nowym połączeniom na trasie Skierniewice-Łowicz stworzymy nową pętlę komunikacyjną, która będzie sprzyjała mieszkańcom województwa łódzkiego. W przyszłości chcemy dalej zwiększać liczbę połączeń wraz z utworzeniem łódzkiego mini-metra wewnątrz łódzkiej aglomeracji. To jak wszyscy wiedzą uzależnione jest od budowy tunelu pod Łodzią i połączeniu dworca Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska. Pozytywne jest również i to, że zwiększa się liczba połączeń realizowanych przez spółkę Przewozy Regionalne - powiedział marszałek Grzegorz Schreiber.

Oprócz wspomnianych już, nowych połączeń na trasie Skierniewice – Łowicz, ŁKA aż o 52 pociągi zwiększy obsługę pasażerów na dotychczasowych trasach regionalnych. Pozytywne zmiany odczują też sami Łodzianie. Dzięki wzajemnemu honorowaniu biletów MPK-ŁKA liczba pasażerów korzystających z kolei sukcesywnie rośnie. Od 9 grudnia ŁKA zwiększy częstotliwość ze 156 do 190 pociągów w mieście na najważniejszych ciągach komunikacyjnych. Z 14 do 18 wzrośnie także liczba połączeń ze stolicą. Od 9 grudnia będą to dwa dodatkowe Sprintery ŁKA, a po marcowej korekcie dojdą dwa kolejne. O nowych połączeniach od marca przyszłego roku z Tomaszowem Mazowieckim i Piotrkowem Trybunalskim mówił również Janusz Malinowski, prezes ŁKA. Na razie dodatkowe połączenia uruchamiają Przewozy Regionalne. Na trasie Tomaszów Mazowiecki - Opoczno będzie to dodatkowa para połączeń, a Koluszki - Tomaszów Mazowiecki obsługiwać będą trzy dodatkowe pary. Dwie pary pociągów wyjadą też na trasę Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki.

Warto też przypomnieć, że niedawno zakupione, nowe pociągi „Impuls2” w barwach ŁKA rozpoczęły kursowanie po regionie od poniedziałku, a od 9 grudnia wyjadą na nową trasę Łowicz - Skierniewice. Na razie po województwie łódzkim będą jeździły cztery takie pociągi. Kolejnych dziesięć będzie dostarczonych do ŁKA w przyszłym roku.

Dzisiejsza konferencja stała się też okazją do wystartowania „mikołajkowego” pociągu ŁKA, który o godz. 13.57 wyruszył ze stacji Łódź Fabryczna do stacji Skierniewice.

GS

Polecane

Rekonstrukcja historyczna ze wsparciem PROW

17-06-2019

W poniedziałek (17 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim Andrzej Górczyński, członek...

Czytaj więcej

Krzyże Wolności i Solidarności dla działaczy opozycji demokratycznej.

14-06-2019

Odznaczenia otrzymało pięćdziesięcioro działaczek i działaczy opozycji demokratycznej z czasów...

Czytaj więcej

Solaris Urbino dla Pabianiczan

14-06-2019

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego wziął dziś (14 czerwca) udział...

Czytaj więcej

Łódzkie dla Aktywnych Seniorów – podsumowanie projektu

14-06-2019

W piątek, 14 czerwca na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im...

Czytaj więcej

Dofinansowanie policyjnego laboratorium

13-06-2019

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, podpisał umowę na dofinansowanie laboratorium...

Czytaj więcej

32. rocznica wizyty Jana Pawła II w Łodzi

13-06-2019

W 32. rocznicę przyjazdu Św. Jana Pawła II do Łodzi...

Czytaj więcej

Wykluczenie społeczne młodych

13-06-2019

Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego odpowiedzialny m.in. za politykę...

Czytaj więcej

Dodatkowe pieniądze dla Lokalnych Grup Działania

12-06-2019

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przekazał umowy na dodatkowe pieniądze...

Czytaj więcej

Jak egzekwować uchwałę antysmogową

12-06-2019

Policjanci i strażnicy miejscy z Łódzkiego szkolili się we wtorek...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl