DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Pociągi w Łódzkiem - nowy rozkład

06.12.2018

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza nowy, roczny rozkład jazdy, który zacznie obowiązywać od 9 grudnia br. Już od najbliższej niedzieli na tory województwa wyjadą nowe pociągi Impuls2. Spółka rozpocznie połączenia w nowej relacji Skierniewice-Łowicz i znacznie zwiększy liczbę kursów na obecnych trasach. Mówił o tym, podczas dzisiejszej konferencji prasowej na dworcu Łódź Fabryczna Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

- Nowy rozkład jazdy przez wiele lat kojarzył się ze zmianami na gorsze. Jak się mówiło „nowy rozkład jazdy” to było wiadomo, że będą znikały połączenia. Dzisiaj mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Nowy rozkład, który wejdzie w życie w niedzielę przyniesie wzrost ilości połączeń w ramach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. To jest wzrost na poziomie 14%. Dzięki nowym połączeniom na trasie Skierniewice-Łowicz stworzymy nową pętlę komunikacyjną, która będzie sprzyjała mieszkańcom województwa łódzkiego. W przyszłości chcemy dalej zwiększać liczbę połączeń wraz z utworzeniem łódzkiego mini-metra wewnątrz łódzkiej aglomeracji. To jak wszyscy wiedzą uzależnione jest od budowy tunelu pod Łodzią i połączeniu dworca Łódź Fabryczna z dworcem Łódź Kaliska. Pozytywne jest również i to, że zwiększa się liczba połączeń realizowanych przez spółkę Przewozy Regionalne - powiedział marszałek Grzegorz Schreiber.

Oprócz wspomnianych już, nowych połączeń na trasie Skierniewice – Łowicz, ŁKA aż o 52 pociągi zwiększy obsługę pasażerów na dotychczasowych trasach regionalnych. Pozytywne zmiany odczują też sami Łodzianie. Dzięki wzajemnemu honorowaniu biletów MPK-ŁKA liczba pasażerów korzystających z kolei sukcesywnie rośnie. Od 9 grudnia ŁKA zwiększy częstotliwość ze 156 do 190 pociągów w mieście na najważniejszych ciągach komunikacyjnych. Z 14 do 18 wzrośnie także liczba połączeń ze stolicą. Od 9 grudnia będą to dwa dodatkowe Sprintery ŁKA, a po marcowej korekcie dojdą dwa kolejne. O nowych połączeniach od marca przyszłego roku z Tomaszowem Mazowieckim i Piotrkowem Trybunalskim mówił również Janusz Malinowski, prezes ŁKA. Na razie dodatkowe połączenia uruchamiają Przewozy Regionalne. Na trasie Tomaszów Mazowiecki - Opoczno będzie to dodatkowa para połączeń, a Koluszki - Tomaszów Mazowiecki obsługiwać będą trzy dodatkowe pary. Dwie pary pociągów wyjadą też na trasę Łódź Fabryczna - Tomaszów Mazowiecki.

Warto też przypomnieć, że niedawno zakupione, nowe pociągi „Impuls2” w barwach ŁKA rozpoczęły kursowanie po regionie od poniedziałku, a od 9 grudnia wyjadą na nową trasę Łowicz - Skierniewice. Na razie po województwie łódzkim będą jeździły cztery takie pociągi. Kolejnych dziesięć będzie dostarczonych do ŁKA w przyszłym roku.

Dzisiejsza konferencja stała się też okazją do wystartowania „mikołajkowego” pociągu ŁKA, który o godz. 13.57 wyruszył ze stacji Łódź Fabryczna do stacji Skierniewice.

GS

Polecane

Walne Zgromadzenie Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

11-12-2018

Przedstawiciele rolników z województwa spotkali się 10 grudnia 2018 roku...

Czytaj więcej

Rajd Mikołajkowy

11-12-2018

W minioną sobotę w Łęczycy odbył się XIV Rajd Mikołajkowy...

Czytaj więcej

Barbórka w Cementowni Warta

10-12-2018

W piątek 7 grudnia mszą świętą w kościele parafialnym pw...

Czytaj więcej

Aktywni seniorzy z Łódzkiego

10-12-2018

Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego wziął udział w spotkaniu w...

Czytaj więcej

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Grunt na Medal 2018.

07-12-2018

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. we współpracy z Marszałkami...

Czytaj więcej

Pociągi w Łódzkiem - nowy rozkład

06-12-2018

Łódzka Kolej Aglomeracyjna wprowadza nowy, roczny rozkład jazdy, który zacznie...

Czytaj więcej

Tradycyjna „Barbórka” w Bełchatowie

05-12-2018

Uroczystym nabożeństwem rozpoczęły się tegoroczne obchody święta „Barbórki” w Bełchatowie...

Czytaj więcej

Halowy Turniej o Puchar Marszałka

03-12-2018

W hali Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi przy...

Czytaj więcej

Bieg i Marsz Pomarańczowych Mikołajów

03-12-2018

W niedzielę 2 grudnia w Sieradzu zorganizowano Bieg i Marsz...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl