Gratulacje dla mistrzyni świata w karate olimpijskim

poniedziałek, 19 listopada 2018
W poniedziałek 19 listopada marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień spotkał się z mistrzynią świata w karate olimpijskim - Dorotą Banaszczyk oraz jej trenerem i założycielem łódzkiego Klubu Sportowego Olimp Maciejem Gawłowskim. Marszałek osobiście pogratulował sukcesu zawodniczce KS Olimp Łódź, która w wieku 21 lat została pierwszą w historii Polskiego Karate złotą medalistką Mistrzostw Świata seniorek. Dorota Banaszczyk  na mistrzostwach w Madrycie pokonała zawodniczki z Dominikany, Bułgarii, Beninu, Włoch. W półfinale zwyciężyła z medalistką poprzednich Mistrzostw Świata  Sarą Yamada z Japonii, a w finale wygrała z Niemką Janą Bitsch.

Dorota Banaszczyk trenuje w łódzkim Klubie Sportowym Olimp od czternastu lat. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski. W 2017 roku była Medalistką Mistrzostw Europy Karate WKF w kategorii U21 w Sofii. Aktualnie jest najwyżej sklasyfikowaną Polską zawodniczką w rankingu WKF (zajmuje 23 miejsce). Jest kandydatką do startu w Igrzyskach olimpijskich Tokio 2020.