Działamy ze strażakami ramię w ramię

piątek, 24 maja 2024

Ratują życie i mienie, zawsze są w gotowości. Dziś mają swoje święto. W Łowiczu odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Za wsparcie dla OSP został doceniony marszałek Grzegorz Schreiber, któremu przyznano odznakę honorową.

Druh Radosław Kołaczyński w OSP zajmuje się bezpieczeństwem na wodzie. Został uhonorowany odznaką „Strażak Wzorowy” – Dla mnie to forma docenienia mojej służby. Daje mi ona wiele satysfakcji, szczególnie, gdy uda się uratować ludzkie życie – mówi Kołaczyński.

Święto było bowiem okazją do awansów i wyróżnień.  Odznakę „Strażak Wzorowy” z rąk Waldemara Wojciechowskiego, radnego i członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP WŁ otrzymali również: Krzysztof Gałaj, Dominik Lis, Jakub Rojek, Michał Przybyła, Damian Ziarnik.

Na wyższe stopnie służbowe awansowali: na st. asp. - Maciej Szkop, na st. kpt. - Sebastian Adamas, na st. ogn.: Kamil Owczarek,  Rafał Salamon, Sylwester Szczypiński, na mł. ogn.: Marcin Sękalski i Tomasz Kozioł, na ogn. - Piotr Staniszewski, na st. str.: Piotr Kołucki i Paweł Skierski. Ponadto srebrnymi medalami za długoletnią służbę odznaczony i został bryg. Rafał Garbarz, a medalem im. Bolesława Chomicza – Waldemar Krajewski.

Podczas uroczystości uhonorowano osoby, które wspierają Straż Pożarną. Odznaką honorową „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej Województwa Łódzkiego został Marszałek Grzegorz Schreiber.

- To dla mnie zaszczyt – powiedział Marszałek. – Dziękuję za to, że dostrzegliście drobny fakt, że Województwo Łódzkie stara się Wam pomóc w wykonywaniu waszej misji. Odbieram to wyróżnienie jako dowód podziękowania za naszą współpracę. Za to, że my jako Województwo Łódzkie działamy z Wami ramię w ramię.

Wspieranie strażaków jest jednym z priorytetów samorządu województwa łódzkiego. Przypomnijmy, że w tym roku w budżecie zaplanowano rekordowe wsparcie dla strażaków – 8,5 mln zł. To środki na zakup sprzętu, modernizację strażnic i mundury galowe.

(dark) fot. P. Wajman