DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Łódzcy przedsiębiorcy chcą podbić świat!

20.11.2018
Ponad 100 przedsiębiorców z województwa łódzkiego zgłosiło chęć udziału w programie LODZKIE GO! Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na zdobycie nowych rynków zbytu. A wcześniej — co stanowi o jego wyjątkowości — daje firmom realny wpływ na powstający program, tak aby był on zrobiony na miarę ich potrzeb i możliwości. Właśnie rozpoczął się cykl warsztatów. A na stronie go.lodzkie.pl trwa rejestracja do kolejnego etapu. Projekt na rzecz UMWŁ obsługuje konsorcjum Bluehill i Kobold.
 
Do udziału w ramach programu LODZKIE GO! mogą zgłaszać się firmy z sektora MŚP, zarejestrowane w województwie łódzkim, posiadające potencjał eksportowy i reprezentujące jedną z sześciu branż strategicznych dla województwa.
 
- Zainteresowanie udziałem w programie LODZKIE GO! jest bardzo duże. Otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 100 przedsiębiorstw. Aż 30 procent z nich dotyczy branży nowoczesnego przemysłu włókienniczego i mody. Bardzo dużo aplikacji przypada też na branże innowacyjne: rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, informatyka i telekomunikacja oraz zaawansowane materiały budowlane. Mniej zgłoszeń odnotowaliśmy z branży energetycznej, ale w tym wypadku trzeba uwzględnić jej specyfikę i możliwości eksportowe firm z tego sektora - mówi Artur Kowalczyk, dyrektor zarządzający firmy Bluehill, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego realizuje projekt LODZKIE GO!
 
W ramach pierwszego etapu projektu rozpoczęła się seria warsztatów poświęconych możliwością ekspansji firm na poszczególne zagraniczne rynki zbytu. 16 listopada, odbyły się warsztaty poświęcone Skandynawii. Wcześniej przedsiębiorcy poznali rynki Chin i ASEAN (m.in. Tajlandii oraz Wietnamu). W harmonogramie są jeszcze spotkania dotyczące państw z obszaru WNP (m.in. Kazachstan i Ukraina), Bliskiego Wschodu (m.in. Iran czy Izrael), Ameryki Północnej (USA, Kanada) oraz Europy Zachodniej.
 
- O dużym zainteresowaniu programem świadczy fakt, że w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia zapisów limit miejsc na niektóre spotkania został przekroczony. Już w trakcie realizacji warsztatów rozpoczęliśmy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego nabór do udziału w kolejnych etapach. Potrwa on do 27 listopada i w jego ramach zostanie dokonany wybór przedsiębiorstw z największym potencjałem pod kątem ekspansji międzynarodowej. Zostaną one objęte wsparciem w ramach projektu - tłumaczy Artur Kowalczyk.
 
Warto skorzystać z tej szansy. Projekt LODZKIE GO! ma innowacyjny charakter, gdyż w określeniu rynków czy narzędzi wsparcia biorą udział sami przedsiębiorcy.  Działania w ramach projektu umożliwią firmom m.in. udział w tarach i misjach zagranicznych, spotkania B2B, prezentacji swoich produktów i usług oraz możliwość nawiązania współpracy z kluczowymi partnerami zagranicznymi.
 
Więcej szczegółów na temat programu oraz rejestracji można znaleźć na stronie www.go.lodzkie.pl.

Polecane

Uczniowie z wizytą w Urzędzie Marszałkowskim

22-02-2019

W piątek 22 lutego Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego odwiedzili uczniowie...

Czytaj więcej

Przedsiębiorcy na targach budowlanych

22-02-2019

W Brukseli odbywają się Targi Budownictwa, Renowacji i Wyposażenia Wnętrz...

Czytaj więcej

Bony na szkolenia do wzięcia

21-02-2019

W czwartek 21 lutego w Centrum Kreatywności Fabryka przy siedzibie...

Czytaj więcej

Spotkanie ze spółkami wodnymi

21-02-2019

W czwartek 21 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło...

Czytaj więcej

Zawodowcy w Łódzkiem [wideo]

18-02-2019

W poniedziałek 18 lutego marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber przedstawił...

Czytaj więcej

50-lecie chóru Filharmonii Łódzkiej

18-02-2019

Jubileuszowym koncertem zainaugurowany został w niedzielę 17 lutego rok obchodów...

Czytaj więcej

Większa szansa na szczęście [wideo]

15-02-2019

Zgodnie z zapowiedzią marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber podpisał porozumienie...

Czytaj więcej

Nowa karetka dla powiatu opoczyńskiego

15-02-2019

Wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba uczestniczył w czwartek 14 lutego...

Czytaj więcej

VI posiedzenie Społecznej Rady Seniorów Województwa Łódzkiego

14-02-2019

Dzisiaj (14 lutego) odbyło się VI posiedzenie Społecznej Rady Seniorów...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl