DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Łódzcy przedsiębiorcy chcą podbić świat!

20.11.2018
Ponad 100 przedsiębiorców z województwa łódzkiego zgłosiło chęć udziału w programie LODZKIE GO! Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego to szansa dla małych i średnich przedsiębiorstw na zdobycie nowych rynków zbytu. A wcześniej — co stanowi o jego wyjątkowości — daje firmom realny wpływ na powstający program, tak aby był on zrobiony na miarę ich potrzeb i możliwości. Właśnie rozpoczął się cykl warsztatów. A na stronie go.lodzkie.pl trwa rejestracja do kolejnego etapu. Projekt na rzecz UMWŁ obsługuje konsorcjum Bluehill i Kobold.
 
Do udziału w ramach programu LODZKIE GO! mogą zgłaszać się firmy z sektora MŚP, zarejestrowane w województwie łódzkim, posiadające potencjał eksportowy i reprezentujące jedną z sześciu branż strategicznych dla województwa.
 
- Zainteresowanie udziałem w programie LODZKIE GO! jest bardzo duże. Otrzymaliśmy zgłoszenia od ponad 100 przedsiębiorstw. Aż 30 procent z nich dotyczy branży nowoczesnego przemysłu włókienniczego i mody. Bardzo dużo aplikacji przypada też na branże innowacyjne: rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze, informatyka i telekomunikacja oraz zaawansowane materiały budowlane. Mniej zgłoszeń odnotowaliśmy z branży energetycznej, ale w tym wypadku trzeba uwzględnić jej specyfikę i możliwości eksportowe firm z tego sektora - mówi Artur Kowalczyk, dyrektor zarządzający firmy Bluehill, która na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego realizuje projekt LODZKIE GO!
 
W ramach pierwszego etapu projektu rozpoczęła się seria warsztatów poświęconych możliwością ekspansji firm na poszczególne zagraniczne rynki zbytu. 16 listopada, odbyły się warsztaty poświęcone Skandynawii. Wcześniej przedsiębiorcy poznali rynki Chin i ASEAN (m.in. Tajlandii oraz Wietnamu). W harmonogramie są jeszcze spotkania dotyczące państw z obszaru WNP (m.in. Kazachstan i Ukraina), Bliskiego Wschodu (m.in. Iran czy Izrael), Ameryki Północnej (USA, Kanada) oraz Europy Zachodniej.
 
- O dużym zainteresowaniu programem świadczy fakt, że w ciągu dwóch dni od rozpoczęcia zapisów limit miejsc na niektóre spotkania został przekroczony. Już w trakcie realizacji warsztatów rozpoczęliśmy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego nabór do udziału w kolejnych etapach. Potrwa on do 27 listopada i w jego ramach zostanie dokonany wybór przedsiębiorstw z największym potencjałem pod kątem ekspansji międzynarodowej. Zostaną one objęte wsparciem w ramach projektu - tłumaczy Artur Kowalczyk.
 
Warto skorzystać z tej szansy. Projekt LODZKIE GO! ma innowacyjny charakter, gdyż w określeniu rynków czy narzędzi wsparcia biorą udział sami przedsiębiorcy.  Działania w ramach projektu umożliwią firmom m.in. udział w tarach i misjach zagranicznych, spotkania B2B, prezentacji swoich produktów i usług oraz możliwość nawiązania współpracy z kluczowymi partnerami zagranicznymi.
 
Więcej szczegółów na temat programu oraz rejestracji można znaleźć na stronie www.go.lodzkie.pl.

Polecane

I Wojewódzki Kongres Kół Gospodyń Wiejskich

19-05-2019

Niemal 500 uczestniczek wzięło udział w I Wojewódzkim Kongresie Kół...

Czytaj więcej

III Piątka Pomarańczowej Pomocy

19-05-2019

Bieg w Zduńskiej Woli rozpoczął rywalizację o Puchar Marszałka Województwa...

Czytaj więcej

Zjazd Rodzin Zastępczych i Wielodzietnych

18-05-2019

Regionalne Centrum Pomocy Społecznej w Łodzi zorganizowało doroczny piknik dla...

Czytaj więcej

Łódzkie w pilotażu leczenia udarów [wideo]

16-05-2019

Szpital im. Kopernika w Łodzi znajdzie się w wąskiej grupie...

Czytaj więcej

Wojewódzki Dzień Strażaka – Kutno 2019

16-05-2019

Wczoraj (15 maja) w Kutnie obchodzili swoje doroczne święto strażacy...

Czytaj więcej

W Wolborzu powstanie inkubator dla pszczelarzy

15-05-2019

Inkubator Przetwórstwa Lokalnego Miodów i Produktów Pszczelich Ziemi Piotrkowskiej to...

Czytaj więcej

Hybryda w szpitalu im. Biegańskiego

15-05-2019

W szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi otwarta została hybrydowa sala...

Czytaj więcej

Konferencja Naukowa

14-05-2019

Łódzki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zorganizował w Bełchatowie Ogólnopolską Konferencję...

Czytaj więcej

Partnerzy z BIOGOV w Urzędzie Marszałkowskim

14-05-2019

Przedstawicieli trzech organizacji, sygnatariuszy projektu BIOGOV „Celebrating Biodiversity Governance” w...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl