Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

Materiały promocyjne

W ramamch realizacji zadań związanych z promocją rolnictwa, produktów tradycyjnych oraz promocją projektu pn. "Kreowanie marki Łódzkie poprzez promocję tradycyjnych smaków regionu", oprócz publikacji, przygotowywane i zamawiane są materiały promocyjne. Staramy się żeby były to przedmioty użytkowe promujące przy okazji tradycje kulturowe regionu.

Kubki, filiżanki i kielichy zrobione ręcznie w Warsztacie Garncarskim Rodziny Konopczyńskich w Bolimowie. Kremowa ceramika z motywem ptaka jest charakterystyczna dla Bolimowa. Rodzina związana jest z Bolimowem od połowy XVIII wieku i ceramiką zajmuje się od pokoleń.

Kosze wiklinowe. Przygotowane przez wikliniarkę z Piątku z nieoczyszczonej wikliny z dwoma uszami, to charakterystyczne dla naszego regionu kosze do zbioru ziemniaków.

Ścierki lniane z 4 przepisami na zupy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. Ściereczki przygotowane przez Stowarzyszenie Kamienica 56 z Łodzi są ręcznie malowane, stylizowane na makatki, dawniej często wieszane w domach.Materiały promocyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramamch  Funduszu Europejskiego dla Rozowju Regionu Łódzkiego
Fartuchy, rękawice kuchenne oraz podkładki filcowe. Na fartuchach i rękawicach wykorzystane zostały elementy haftu Ziemi Sieradzkiej, podkałdki są wzorowane na wycinankach z tego regionu.

 Ścierki lniane haftowane, torby. Haft maszynowy na ścierkach jest wzorowany na haftach z Ziemi Łęczyckiej, a wzór na torbie na wycinankach z tego regionu.Wszystkie projkety graficzne zostały przygotowane przez Piotra Miśkiewicza z Wydziału e-Promocja na podstawie materiałów udostępnionych przez Muzeum Archeologiczno Etnograficzne w Łodzi oraz Fundację PRYM.
Materiały są rozdawane uczestnikom konkursów, wystaw, targów w Polsce i zagranicą, w których udział bierze Województwo Łodzkie oraz wręczane gościom i laureatom konkursów organizowanych na terenie regionu.
 

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl
Zalecane formy kontaktu interesantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego:
1. korespondencyjny, pocztą tradycyjną na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
2. kontakt z Biurem Podawczym
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 42 663 30 00; 42 663 33 80;
tel. 695 356 594

3. poprzez Elektroniczną skrzynkę podawczą na adres w systemie  ePUAP: /umwl/skrytka

4. telefoniczny lub e-mail z poszczególnymi departamentami Urzędu Marszałkowskiego

Pobierz liste adresów

Godziny pracy Urzędu: 8:00-16:00