Menu

KONKURS „FUNDUSZ SOŁECKI – NAJLEPSZA INICJATYWA” - II EDYCJA

16.01.2018 r.

Etap wojewódzki II edycji ogólnopolskiego konkursu "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa" rozstrzygnięty.

Departament Rolnictwa i Ochrony Środowiska informuje, że laureatami wojewódzkiego etapu konkursu "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa" zostali:

Miejsce I - projekt mieszkańców miejscowości Polichno (gmina  Wolbórz) pn. „Aktywnie i zdrowo w Polichnie – utworzenie strefy rekreacyjno-sportowej”

Miejsce II - projekt mieszkańców miejscowości Sanogoszcz (gmina Cielądz) pn. „Remont świetlicy środowiskowej w budynku po byłej szkole podstawowej – by mieszkańcom żyło się lepiej”

Miejsce III - projekt mieszkańców miejscowości Kochanów (gmina Lubochnia) pn. „Dofinansowanie budowy altany na działce gminnej w miejscowości Kochanów”

Projekt mieszkańców miejscowości Polichno, zdobywca  I-go miejsca etapu wojewódzkiego został zgłoszony do etapu ogólnopolskiego, który jest organizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie. Rozstrzygnięcie etapu ogólnopolskiego nastąpi w dniu 1 lutego 2019 roku, podczas konferencji „Wiejska Polska. Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej”, która odbędzie się podczas Centralnych Targów Rolniczych  w Nadarzynie.

(dr)

11.12.2018r.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza przedłużenie terminu naboru zgłoszeń do II edycji ogólnopolskiego konkursu „FUNDUSZ SOŁECKI – najlepsza inicjatywa”.
Nowy termin przyjmowania zgłoszeń określono na dzień 11 stycznia 2019 roku (decyduje data wpływu).
Konkurs „FUNDUSZ SOŁECKI – najlepsza inicjatywa” ma na celu promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych w ramach funduszu sołeckiego.  Konkurs ma za zadanie docenienie tych sołectw, które są aktywne, mają pomysły i chcą się nimi dzielić.
          Laureat I-go miejsca etapu wojewódzkiego przechodzi do ogólnopolskiego etapu prowadzonego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie. Dla sołectw, które zdobędą trzy najwyższe miejsca w konkursie ogólnopolskim przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe. Przewidziano również nagrody i dyplomy dla zdobywców ewentualnych wyróżnień oraz dyplomy i upominki pamiątkowe dla pozostałych laureatów edycji ogólnopolskiej.
 
Serdecznie zapraszamy do składania formularzy zgłoszeniowych w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź.

Regulamin oraz pliki do pobrania na dole strony.


20.09.2018r.
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłasza nabór wniosków do  II edycji konkursu „FUNDUSZ SOŁECKI – najlepsza inicjatywa”  - etap wojewódzki.

Konkurs skierowany jest do sołectw z terenu województwa łódzkiego, które realizowały na przestrzeni lat 2010-2018 projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego lub w których fundusz sołecki stanowił wkład własny.

Konkurs ma na celu promowanie najlepszych i najciekawszych projektów finansowanych w ramach funduszu sołeckiego oraz wyróznienie tych sołectw, które są aktywne, mają pomysły i chcą się nimi dzielić.

Laureat I miejsca zostanie nominowany do krajowej edycji konkursu, który organizuje Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie.

Warunkiem uczestnictwa jest prawidłowe i terminowe złożenie kompletnego formularza zgłoszeniowego w Biurze Podawczym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź.
Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa w dniu 30 listopada 2018 roku (decyduje data wpływu).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z REGULAMINEM KONKURSU ORAZ DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Pliki do pobrania:
Regulamin II edycji
Zgłoszenie do konkursu
Załącznik nr 1 do zgłoszenia
Załącznik nr 2 do zgłoszenia
Ankieta ewaluacyjna

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl