DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Zduńskowolskie marki

10.04.2018

W Zduńskiej Woli na terenie firmy Zwoltex obyła się konferencja prasowa, podczas której marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przedstawił efekty pracy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Pracownicy PI z województwa łódzkiego znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych doradców w 2017 roku. Natomiast skuteczność i podejście do klienta zostały ocenione wzorowo.
- W tym roku otrzymaliśmy znakomitą ocenę sieci naszych punktów informacyjnych, a mamy ich pięć w regionie. W ocenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zajęliśmy 3 miejsce w Polsce. Za tą oceną kryje się rzetelna praca naszych konsultantów, którzy tylko w zeszłym roku odbyli ponad 5,5 tys. konsultacji bezpośrednich, odpowiedzieli na tysiąc maili i udzielili ponad 21 tysięcy konsultacji telefonicznych – podkreślił marszałek Witold Stępień. Dostępność do informacji jest najważniejsza, a środki unijne nadal czekają. W 2018 r. ogłosimy ponad 50 konkursów na projekty unijne,
do dyspozycji będzie ponad miliard złotych.
Jako przykłady skuteczności w pozyskiwaniu dotacji zaprezentowane zostały dwie zduńskowolskie firmy. Marszałek zwiedzi zakłady produkcyjne Zwoltex i Gatta. Jednym z ostatnich przedsięwzięć firmy Zwoltex jest opracowanie tkaniny, której tkanina nie traci barwy po praniu, a przy tym jest wyjątkowo odporna na działanie światła słonecznego i posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.
- Wdrożenie innowacyjnych technologii przez Zwoltex w ostatnich latach związany jest z realizacją kolejnych projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Dziś czekamy na kolejne wyniki ocen złożonych projektów – podkreślił Eugeniusz Rutkowski, doradca zarządu i koordynator projektów unijnych.
Właściciel marki Gatta postawił natomiast na rozwój kompetencji zawodowych pracowników poprzez udział w kompleksowym programie szkoleń w ramach otrzymanych środków unijnych. Swoje powodzenie marka zawdzięcza przede wszystkim wytężonej pracy nad przygotowaniem nowych technologii, a w asortymencie firmy dostępnych jest 25 tys. produktów pończoszniczych i odzieżowych.
Wizyta w Zduńskiej Woli zakończyła się w Starostwie Powiatowym spotkaniem poświęconym Budżetowi Obywatelskiemu Województwa Łódzkiego.
Na spotkaniu marszałek podkreślił, że - ubiegłoroczny budżet to sukces. - Zależy nam aby obywatel miał możliwość podejmowania decyzji i dysponował funduszami, które w gminach i powiatach mogą być wykorzystane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Właśnie taką szanse daje Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego.
W spotkaniu więzła również udział Jolanta Zięba-Gzik, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, z pochodzenia zduńskowolanka.
 
ETF

Polecane

Dla zdrowia w Łódzkiem

21-01-2019

Fundacja Think Tank Innowacje dla Zdrowia zorganizowała w Instytucie Centrum...

Czytaj więcej

Rocznica mordu na więźniach Radogoszcza

19-01-2019

Przy pomniku – mauzoleum na terenie Muzeum Tradycji Niepodległościowych na...

Czytaj więcej

Absolwenci z dyplomami

18-01-2019

W piątek 18 stycznia w Auli 1000 Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu...

Czytaj więcej

Konsultacje strategii rozwoju

18-01-2019

Trwają konsultacje społeczne Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. W związku...

Czytaj więcej

Jak widzę wolność

17-01-2019

W Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi odbyło...

Czytaj więcej

O mikro i małych firmach na WRDS [wideo]

17-01-2019

Sytuacja mikro i małych przedsiębiorstw w województwie łódzkim była głównym...

Czytaj więcej

W oczekiwaniu na zmiany

17-01-2019

Najwyższa Izba Kontroli w ostatnich latach przeprowadziła szereg kontroli w...

Czytaj więcej

Poseł Paweł Rychlik przejął biuro Grzegorza Schreibera

16-01-2019

Paweł Rychlik objął mandat posła po przyjęciu przez Grzegorza Schreibera...

Czytaj więcej

Modlitwa za śp. Pawła Adamowicza

16-01-2019

We wtorek wieczorem (15 stycznia) w łódzkiej archikatedrze odbyła się...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl