facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Zduńskowolskie marki

10.04.2018

W Zduńskiej Woli na terenie firmy Zwoltex obyła się konferencja prasowa, podczas której marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przedstawił efekty pracy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Pracownicy PI z województwa łódzkiego znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych doradców w 2017 roku. Natomiast skuteczność i podejście do klienta zostały ocenione wzorowo.
- W tym roku otrzymaliśmy znakomitą ocenę sieci naszych punktów informacyjnych, a mamy ich pięć w regionie. W ocenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zajęliśmy 3 miejsce w Polsce. Za tą oceną kryje się rzetelna praca naszych konsultantów, którzy tylko w zeszłym roku odbyli ponad 5,5 tys. konsultacji bezpośrednich, odpowiedzieli na tysiąc maili i udzielili ponad 21 tysięcy konsultacji telefonicznych – podkreślił marszałek Witold Stępień. Dostępność do informacji jest najważniejsza, a środki unijne nadal czekają. W 2018 r. ogłosimy ponad 50 konkursów na projekty unijne,
do dyspozycji będzie ponad miliard złotych.
Jako przykłady skuteczności w pozyskiwaniu dotacji zaprezentowane zostały dwie zduńskowolskie firmy. Marszałek zwiedzi zakłady produkcyjne Zwoltex i Gatta. Jednym z ostatnich przedsięwzięć firmy Zwoltex jest opracowanie tkaniny, której tkanina nie traci barwy po praniu, a przy tym jest wyjątkowo odporna na działanie światła słonecznego i posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.
- Wdrożenie innowacyjnych technologii przez Zwoltex w ostatnich latach związany jest z realizacją kolejnych projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Dziś czekamy na kolejne wyniki ocen złożonych projektów – podkreślił Eugeniusz Rutkowski, doradca zarządu i koordynator projektów unijnych.
Właściciel marki Gatta postawił natomiast na rozwój kompetencji zawodowych pracowników poprzez udział w kompleksowym programie szkoleń w ramach otrzymanych środków unijnych. Swoje powodzenie marka zawdzięcza przede wszystkim wytężonej pracy nad przygotowaniem nowych technologii, a w asortymencie firmy dostępnych jest 25 tys. produktów pończoszniczych i odzieżowych.
Wizyta w Zduńskiej Woli zakończyła się w Starostwie Powiatowym spotkaniem poświęconym Budżetowi Obywatelskiemu Województwa Łódzkiego.
Na spotkaniu marszałek podkreślił, że - ubiegłoroczny budżet to sukces. - Zależy nam aby obywatel miał możliwość podejmowania decyzji i dysponował funduszami, które w gminach i powiatach mogą być wykorzystane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Właśnie taką szanse daje Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego.
W spotkaniu więzła również udział Jolanta Zięba-Gzik, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, z pochodzenia zduńskowolanka.
 
ETF

Polecane

Stulecie w Łódzkiem

20-04-2018

Województwo Łódzkie włącza się w upamiętnienie stulecia odzyskania przez Polskę...

Czytaj więcej

Łódzkie dla Aktywnych Seniorów [ZDJĘCIA]

20-04-2018

W piątek, 20 kwietnia na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego im...

Czytaj więcej

Nowoczesne laboratoria dzięki unijnym funduszom

19-04-2018

Uniwersytet Medyczny w Łodzi rozbuduje kampus o nowoczesne laboratoria biomedyczne...

Czytaj więcej

WRDS o rynku pracy i odkrywce w Złoczewie

19-04-2018

Stan realizacji inwestycji górnictwa odkrywkowego „Złoczew” oraz sytuacja na rynku...

Czytaj więcej

Bony rozwojowe dla MŚP z Łódzkiego – 83,5…

19-04-2018

Wykwalifikowany i zmotywowany pracownik – siła napędowa każdego udanego biznesu Sam...

Czytaj więcej

Plus, minus - kultura

18-04-2018

W Wieluniu z inicjatywy Łódzkiego Domu Kultury odbywa się VI...

Czytaj więcej

Łódzkie wspiera Lokalne Grupy Działania

18-04-2018

Mieszkańcy okolic Wieruszowa, terenu na którym działa LGD „Między Prosną...

Czytaj więcej

Przedsiębiorczość wokół Łasku

17-04-2018

W powiecie łaskim działa już prawie 20 mln zł unijnego...

Czytaj więcej

Łódzkie zaprezentowało się w Brnie

17-04-2018

Województwo Łódzkie było reprezentowane na Dniach Kultury Polskiej w Brnie...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl