DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Zduńskowolskie marki

10.04.2018

W Zduńskiej Woli na terenie firmy Zwoltex obyła się konferencja prasowa, podczas której marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień przedstawił efekty pracy Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich. Pracownicy PI z województwa łódzkiego znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych doradców w 2017 roku. Natomiast skuteczność i podejście do klienta zostały ocenione wzorowo.
- W tym roku otrzymaliśmy znakomitą ocenę sieci naszych punktów informacyjnych, a mamy ich pięć w regionie. W ocenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju zajęliśmy 3 miejsce w Polsce. Za tą oceną kryje się rzetelna praca naszych konsultantów, którzy tylko w zeszłym roku odbyli ponad 5,5 tys. konsultacji bezpośrednich, odpowiedzieli na tysiąc maili i udzielili ponad 21 tysięcy konsultacji telefonicznych – podkreślił marszałek Witold Stępień. Dostępność do informacji jest najważniejsza, a środki unijne nadal czekają. W 2018 r. ogłosimy ponad 50 konkursów na projekty unijne,
do dyspozycji będzie ponad miliard złotych.
Jako przykłady skuteczności w pozyskiwaniu dotacji zaprezentowane zostały dwie zduńskowolskie firmy. Marszałek zwiedzi zakłady produkcyjne Zwoltex i Gatta. Jednym z ostatnich przedsięwzięć firmy Zwoltex jest opracowanie tkaniny, której tkanina nie traci barwy po praniu, a przy tym jest wyjątkowo odporna na działanie światła słonecznego i posiada właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne.
- Wdrożenie innowacyjnych technologii przez Zwoltex w ostatnich latach związany jest z realizacją kolejnych projektów dofinansowanych ze środków unijnych. Dziś czekamy na kolejne wyniki ocen złożonych projektów – podkreślił Eugeniusz Rutkowski, doradca zarządu i koordynator projektów unijnych.
Właściciel marki Gatta postawił natomiast na rozwój kompetencji zawodowych pracowników poprzez udział w kompleksowym programie szkoleń w ramach otrzymanych środków unijnych. Swoje powodzenie marka zawdzięcza przede wszystkim wytężonej pracy nad przygotowaniem nowych technologii, a w asortymencie firmy dostępnych jest 25 tys. produktów pończoszniczych i odzieżowych.
Wizyta w Zduńskiej Woli zakończyła się w Starostwie Powiatowym spotkaniem poświęconym Budżetowi Obywatelskiemu Województwa Łódzkiego.
Na spotkaniu marszałek podkreślił, że - ubiegłoroczny budżet to sukces. - Zależy nam aby obywatel miał możliwość podejmowania decyzji i dysponował funduszami, które w gminach i powiatach mogą być wykorzystane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Właśnie taką szanse daje Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego.
W spotkaniu więzła również udział Jolanta Zięba-Gzik, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, z pochodzenia zduńskowolanka.
 
ETF

Polecane

Sokolniki z nową siecią wodno-kanalizacyjną

21-07-2018

Wieś Sokolniki w powiecie wieruszowskim tylko w części objęta jest...

Czytaj więcej

Wsparcie dla sołectw w powiecie poddębickim

20-07-2018

Jolanta Zięba-Gzik członek zarządu województwa łódzkiego oraz w imieniu marszałka...

Czytaj więcej

Nowe karetki

20-07-2018

20 lipca wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak wziął udział w...

Czytaj więcej

Dotacje dla Sieradza

20-07-2018

Radosny maluch, marzenie każdego rodzica! Takie założenie mają państwo Walenczakowie...

Czytaj więcej

Pieniądze na budowę hospicjum w Zgierzu

19-07-2018

Ponad 8,6 mln zł otrzymało Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła...

Czytaj więcej

Umowy na zabytki sakralne

19-07-2018

Joanna Skrzydlewska, członek zarządu województwa łódzkiego przekazała umowy na renowację...

Czytaj więcej

Nowe boisko i pieniądze dla OSP w Rzgowie

19-07-2018

W ramach wsparcia na rozwój kultury fizycznej w regionie oraz...

Czytaj więcej

„Grant Sportowy” dla powiatu pabianickiego

17-07-2018

80 tys. zł z budżetu województwa łódzkiego na rozwój infrastruktury...

Czytaj więcej

Wsparcie dla gmin z powiatu sieradzkiego

17-07-2018

Wsparcie dla gmin z powiatu sieradzkiego Warta, Złoczew i Burzenin –...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl