Zakochani w sporcie

poniedziałek, 25 kwietnia 2022

W Teatrze Wielkim w Łodzi odbyła się w poniedziałek (25 kwietnia) Gala Sportu – Podsumowanie Sezonu Sportowego 2021 r. współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Samorząd Województwa Łódzkiego i Łódzką Federację Sportu.

W trakcie gali Samorząd Województwa Łódzkiego nagrodził mistrzów Polski z ubiegłego roku w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nich znaleźli się multimedaliści: zdobywca ośmiu złotych medali mistrzostw Polski juniorów młodszych Szymon Wojtakowski - kategoria: łyżwiarstwo szybkie KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego; Aleksandra Knop - junior UKS 190 Łódź, która w pływaniu zdobyła cztery złote medale w Mistrzostwach Polski oraz Karolina Bosiek, również czterokrotna złota medalistka w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim, reprezentantka KS Pilica z Tomaszowa Mazowieckiego. Złotym medalistom mistrzostw Polski, w imieniu marszałka Grzegorza Schreibera, gratulował wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
- Takie wydarzenia pokazują jak wiele mamy zdolnej i utalentowanej sportowo młodzieży. Sukces sportowy daje nie tylko satysfakcję zarówno zawodnikom i kibicom, ale także w sposób szczególny kształtuje charakter. Nie mam wątpliwości, że wśród nagrodzonych na dzisiejszej Gali są przyszli mistrzowie świata, Europy, może i mistrzowie olimpijscy – mówił wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

Na galę zaproszeni zostali najlepsi z najlepszych: zawodniczki, zawodnicy i drużyny sportów zespołowych – mistrzowie Polski wśród młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych w 2021 r.
- Sport uczy współpracy, szybkiego reagowania i rozwija. Od 10 lat gram w badmintona. Trenuję 6 godzin dziennie, a moim największym osiągnięciem jest zdobycie na Mistrzostwach Polski złotego medalu w 2021 roku – mówi Maksymilian Danielak, badmintonista z KKS Ruch Piotrków Trybunalski

W sportach indywidualnych wyróżnionych zostało 72 zawodniczek i zawodników, a także 9 drużyn.
-  Ubiegły rok w historii sportu wojewódzkiego był rekordowy pod względem wyróżniających się sportowców w sportach drużynowych i indywidualnych. Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się tak dobrymi zawodnikami – mówi Damian Kunert, dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Galę, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, zorganizowała Łódzka Federacja Sportu, która zrzesza ponad 50 organizacji sportowych m.in. okręgowe związki sportowe oraz kluby sportowe, reprezentujące 53 dyscypliny sportu. W ciągu każdego roku, w szkoleniach prowadzonych przez podmioty zrzeszone w Federacji, bierze udział ponad 1000 zawodników z całego Łódzkiego. Za swoją działalność prowadzoną na terenie województwa od 1995 roku, Federacja w tym roku została wyróżniona przez radnych Sejmiku odznaką Zasłużony dla Województwa Łódzkiego. W trakcie dzisiejszej gali, nagrodę z rąk Zbigniewa Linkowskiego, wiceprzewodniczącego Sejmiku odebrali Zbigniew Pacholczyk, prezes Federacji i Zbigniew Świercz, wiceprezes.

bg.
Zdjęcia: Sebastian Sołtyszewski

Media