Za nami Dni Otwarte Funduszy Europejskich

niedziela, 27 września 2020

Wirtualne spotkania z beneficjentami, koncerty, konkursy z nagrodami, webinaria, warsztaty i spacery po regionie łódzkim. To atrakcje siódmych Dni Otwartych Funduszy Europejskich. W akcję po raz kolejny zaangażował się Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. W tym roku wszystkie wydarzenia odbywały się online.  Zwieńczeniem obchodów DOFE były niedzielne koncerty: laureata programu The Voice Kids Marcina Maciejczaka oraz Queen Symfoniczne, transmitowane na żywo z Filharmonii Łódzkiej.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie związane z Funduszami Europejskimi w Polsce. W tym roku obchodzone były od 25 do 27 września. Wszystkie atrakcje odbywały się online za pośrednictwem strony www.dniotwarte.eu.

W koncertach transmitowanych w niedzielę z Filharmonii Łódzkiej wziął udział między innymi wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk. To tylko część muzycznych atrakcji. Dzień wcześniej, w sobotę w ramach DOFE odbył się koncert łódzkiego rapera O.S.T.R, który transmitowany był na żywo dla publiczności z Łódzkiego Domu Kultury.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich są częścią kampanii prowadzonej przez Komisję Europejską #EuropeInMyRegion, podczas której pokazywane są projekty zrealizowane z unijnym wsparciem.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przygotował wirtualne spotkania z beneficjentami, którzy otrzymali pomoc z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Dzielili się swoimi doświadczeniami i opowiadali, między innymi o tym, na co przeznaczyli unijne wsparcie. Poza tym na profilu Facebook „Zmieniamy Łódzkie” można było wygrać atrakcyjne nagrody.

W regionie łódzkim w obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich włączyli się również między innymi pracownicy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, którzy przygotowali porady dotyczące tego jak dobrze się ubierać oraz jaki dobrać strój na rozmowę kwalifikacyjną.

Przygotowano także warsztaty kulinarne prowadzone przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszego regionu oraz wirtualne wycieczki do ZOO SAFARI w Borysewie, Term Uniejów oraz muzeum PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. 

DK, Fot. Piotr Wajman