Wystawa z cyklu „Niepodległa. Suwerenna” – w salach Regionalnego Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki z siedzibą w Działoszynie.

niedziela, 15 sierpnia 2021

Na wystawie można obejrzeć prace najznakomitszych polskich artystów. Na wernisaż do Działoszyna przyjechali artyści z całej Polski. Między innymi z Krakowa, Poznania, Białegostoku
i Gdańska. Inspiracją dla prezentowanych dzieł są wątki narodowe i patriotyczno- historyczne. W wernisażu wzięła udział Iwona Koperska – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego.  Otwarcie wystawy połączono z koncertem Mieczysława Szcześniaka. Jego recital  poprzedził występ młodych miejscowych muzyków. Cykl wystaw „Niepodległa. Suwerenna” zainicjowano w  2018 r. dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad nim objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda. Do tej pory w ekspozycji wzięło udział 65 artystów. Działoszyńska odsłona dedykowana jest Prymasowi Tysiąclecia kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Artystyczne w Pajęcznie i Regionalne Centrum Rozwoju Kultury i Turystyki w Działoszynie. Wystawę można oglądać do końca września w dawnym Pałacu Męcińskich w Działoszynie.

 

 

 

(wj)