Wizyta premiera w Łódzkiem

sobota, 10 lipca 2021

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził województwo łódzkie. Na spotkaniach w Łowiczu i Zgierzu mówił o korzyściach, jakie przyniesie Polakom Polski Ład.

- Polski Ład to jest nie tylko dekada rozwoju. Polski Ład to bilet do życia na poziomie Zachodu  - powiedział szef rządu podczas dzisiejszego otwartego spotkania z mieszkańcami Łowicza.

Prezes Rady Ministrów spotkał się również z parlamentarzystami i samorządowcami z naszego regionu.  Ponadto złożył kwiaty pod pomnikiem Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Premier odwiedził również Zgierz, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Podkreślał, że w Zgierzu, jak w soczewce, skupiają się programy Polskiego Ładu, programy infrastrukturalne, ale też projekty, które mają spowodować, że miasta takie jak to będą przyciągać mieszkańców i nie będzie się chciało z nich wyjeżdżać.

 Wizytował tam również obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie dzięki rządowemu wsparciu powstaje nowoczesny kompleks sportowy obejmujący: halę wielofunkcyjną, halę z lodowiskiem i pełnowymiarowe piłkarskie boisko ze sztuczną nawierzchnią.

- Jesteśmy w perełce sportowej województwa łódzkiego.  Tutejszy MOSiR staje się czołową placówką sportową województwa i kraju - powiedział szef rządu. - Powstaje tu wielofunkcyjny ośrodek sportowy, który będzie przyciągał pokolenia.

(dark), fot Piotr Wajman