DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Wędrowny Festiwal „Kolory Polski 2018”

12.06.2018
„Kolory Polski” to letnia propozycja Filharmonii Łódzkiej dla melomanów, którzy chcą połączyć słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu ze zwiedzaniem zabytków i atrakcji turystycznych regionu łódzkiego. Dzisiaj odbyła się konferencja zapowiadająca kolejną edycję festiwalu, bardzo lubianego przez mieszkańców naszego regionu. Uczestniczył w niej marszałek WŁ Witold Stępień.
- Samorządowcy doceniają Kolory Polski, chcą jak najczęściej gościć u siebie Festiwal, rywalizują o imprezę, bo dla wielu miejscowości jest to znaczące wydarzenie. Dla nas Festiwal to szansa na odkrywanie województwa łódzkiego przez mieszkańców, gości i turystów. To też jedna z najlepszych form promowania naszego regionu – powiedział nam marszałek Witold Stępień.
Na koncerty „Kolorów Polski” będzie można dojechać pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która została partnerem Wędrownego Festiwalu. Dodatkowo ŁKA wprowadziła dla melomanów ofertę specjalną „Powrót Gratis”, dzięki której do domu wrócą oni bezpłatnie. Oferta dotyczy miejscowości na trasie Festiwalu do których dojeżdżają pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej: Łowicz (1 lipca), Rogów (4 sierpnia) Skierniewice (11 sierpnia), Sieradz (12 sierpnia), Dobroń (19 sierpnia), Lipce Reymontowskie (25 sierpnia). Aby z niej skorzystać należy dojechać na koncert pociągiem ŁKA i otrzymać na miejscu na bilecie pieczęć Filharmonii Łódzkiej. Bilety będą stemplowane na stoisku Filharmonii ustawionym podczas koncertu. Taki bilet upoważnia do bezpłatnego powrotu na tej samej trasie. Oferta jest ważna tylko w dniu koncertu. Szczegółowe informacje oraz rozkład jazdy pociągów znajdują się na stronie internetowej przewoźnika: www.lka.lodzkie.pl
19. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” rozpocznie się jeszcze w czerwcu (Preludium w Stacji Nowa Gdynia 16 czerwca) i potrwa do końca sierpnia (Finał w FŁ 31 sierpnia). Niemal każdy z około dwudziestu koncertów odbywa się w innym miejscu: w starych kościołach i klasztorach, tajemniczych zamkach i muzeach, bogatych w cenne eksponaty, choć czasem niedocenianych, a często – w plenerze, w otoczeniu dworskich parków czy na leśnej polanie. Rozbrzmiewa tam muzyka znacznie swobodniejsza i bardziej różnorodna od tego, co filharmonia proponuje słuchaczom od jesieni do wiosny. W programie dominują autorskie projekty, inspirowane folklorem i sztuką dawną, oraz niekonwencjonalne opracowania  muzyki klasycznej i rozrywkowej. Występują zarówno słynni artyści o ustalonej renomie, jak i młodzi muzycy, którzy rozpoczynają dopiero swoją karierę. Wiele projektów powstaje specjalnie dla festiwalu. Rzadko spotykane instrumenty, artyści ludowi na estradzie razem z profesjonalistami, odważne improwizacje – to propozycja dla tych, którzy nie boją się wyjść poza utarte ścieżki obcowania z muzyką.
Mapa wszystkich koncertów 19. Wędrownego Festiwalu „Kolory Polski” jest dostępna na stronie: www.filharmonia.lodz.pl
GS

Polecane

Początek wakacji i nowej inwestycji

22-06-2018

Dziś koniec roku szkolnego, a zarazem początek wakacji. W Konstantynowie...

Czytaj więcej

Park Rehabilitacyjny w Piotrkowie Trybunalskim

22-06-2018

Uroczystość przekazania sprzętu rehabilitacyjnego, zakupionego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa...

Czytaj więcej

Pociągiem w Filmowe Łódzkie

21-06-2018

„Pociągiem w Filmowe Łódzkie” to pomysł łączący dwa elementy –...

Czytaj więcej

Łódzkie biega

21-06-2018

W ostatnich latach szczególnym powodzeniem w kraju cieszy się bieganie...

Czytaj więcej

Goście z Wolborza

21-06-2018

Reprezentacja Wolborza otrzymała dziś od marszałka Witolda Stępnia umowy dla...

Czytaj więcej

Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą In Vitro

21-06-2018

Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie realizacji „Programu  polityki...

Czytaj więcej

Łódzkie w obiektywie

20-06-2018

Przysłowie chińskie mówi, że jeden obraz jest wart więcej niż...

Czytaj więcej

Badenia i Wirtembergia oraz Łódzkie – kolejne 5…

19-06-2018

Umowę prolongującą dotychczasową współpracę 15 czerwca w Willi Reitzenstein w...

Czytaj więcej

Umowa na drogi i granty sołeckie

18-06-2018

Podpisano umowę na drogę dojazdową do gruntów rolnych w powiecie...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl