facebook
DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Uniejów z nowymi projektami turystycznymi i kulturalnymi

13.02.2018

Uniejowskie termy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych centralnej Polski. Już niedługo miasto i gmina Uniejów wzbogacą się o kolejne elementy infrastruktury turystycznej za sprawą środków unijnych przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wczoraj, podczas podpisywania umów na 6 nowych projektów opowiadali o tym: Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa; Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu WŁ oraz Witold Stępień, marszałek WŁ.

- Uniejów się zmienia, zaskakując pomysłowością i energią w przygotowywaniu kolejnych wniosków o unijne dotację. To wsparcie powoduje dalszy i dynamiczny rozwój uzdrowiska. Z niecierpliwością czekam na realizację tych efektownych projektów, gratulując jednocześnie władzom i mieszkańcom gminy sukcesów gospodarczych – powiedział marszałek Witold Stępień.

- Do Uniejowa przybywa coraz więcej turystów, również z zagranicy. Na ich twarzach widać zadowolenie i trudno się temu dziwić. Dzięki nowym projektom miasto i gmina staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. To przełoży się na zyski branży turystycznej i dochody lokalnego samorządu. Warto inwestować w Uniejów – powiedziała Jolanta Zięba-Gzik.

- Kilka lat temu, zarząd naszego regionu wynegocjował w Brukseli możliwość dofinansowywania projektów turystycznych środkami unijnymi. Tego zazdroszczą nam wszystkie pozostałe województwa. Chciałem za to Panu marszałkowi oraz zarządowi województwa łódzkiego podziękować. Dziękuję również za dofinansowanie tych najnowszych projektów. Są one znaczącym uzupełnieniem dotychczasowej oferty turystycznej Uniejowa – powiedział burmistrz Józef Kaczmarek.

Wśród dofinansowanych inwestycji znalazł się projekt budowy tężni solankowej wraz z pijalnią wody termalnej. Zaplanowano również rozbudowę kompleksu basenowego. W ramach uzupełnienia uzdrowiska planowana jest także budowa poznawczego parku tematycznego „Farma Alka” obejmującego nowe, innowacyjne produkty turystyczne. W parku wyodrębnione zostaną strefy tematyczne (Jajka, Mleka, Warzyw i owoców, Chleba, Animacji) przez które będą prowadzić ścieżki edukacyjne obrazujące proces powstawania jedzenia od przysłowiowego ziarenka do bochenka. Dodatkową atrakcją będą prowadzone animacje dla dzieci w studiu telewizyjnym, tematycznie powiązane z parkiem, umożliwiające nagrywanie materiałów wideo.

Podczas uniejowskiej wizyty obecny był również Pan Piotr Kozłowski - autor pomysłu „Splątani miłością do muzyki” który będzie realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Z rąk członków zarządu regionu odebrał stosowny certyfikat z podziękowaniami za zaangażowanie w pierwszej edycji BOWŁ.

Projekt "Splątani…" to cykl warsztatów integracyjnych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii oraz emisji głosu, których efektem finałowym będą trzy koncerty muzyczne 60-osobowej grupy wokalnej ze znanymi i popularnymi artystami. Zadanie ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z trzech gmin powiatu poddębickiego (Uniejów, Zadzim i Wartkowice).

GS

Polecane

Kolej na szkoły

22-05-2018

To nazwa konkursu plastycznego dla dzieci ze szkół podstawowych Sieradza...

Czytaj więcej

Google Internetowe Rewolucje

22-05-2018

To już druga edycja projektu Google Internetowe Rewolucje, który ma...

Czytaj więcej

Konkurs. Wygraj 2-dniowy pobyt dla 2 osób w…

21-05-2018

  ‼️ #konkurs ‼️ jeśli marzy Ci się wypad do Uniejowa...

Czytaj więcej

Sukces Startupu Wavy

21-05-2018

Początkujący nurek wkracza do nowego świata gdzie wszystko wydaje się...

Czytaj więcej

Biegli z pomocą

20-05-2018

W Zduńskiej Woli zorganizowany został kolejny bieg z cyklu "O...

Czytaj więcej

Powiat pabianicki świętował

19-05-2018

Stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach był w...

Czytaj więcej

Hołd więźniom obozu w Konstantynowie

19-05-2018

Samorządowcy z marszałkiem Witoldem Stępniem, młodzież, kombatanci i osoby pamiętające...

Czytaj więcej

Rodzina to skarb

18-05-2018

Za nami X Wojewódzkie Obchody Dnia Rodziny, które odbyły się...

Czytaj więcej

Nagrody dla sportowców

18-05-2018

Na konferencji Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego i Dariusz Klimczak...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl