DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

Uniejów z nowymi projektami turystycznymi i kulturalnymi

13.02.2018

Uniejowskie termy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek turystycznych centralnej Polski. Już niedługo miasto i gmina Uniejów wzbogacą się o kolejne elementy infrastruktury turystycznej za sprawą środków unijnych przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wczoraj, podczas podpisywania umów na 6 nowych projektów opowiadali o tym: Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa; Jolanta Zięba-Gzik, członek zarządu WŁ oraz Witold Stępień, marszałek WŁ.

- Uniejów się zmienia, zaskakując pomysłowością i energią w przygotowywaniu kolejnych wniosków o unijne dotację. To wsparcie powoduje dalszy i dynamiczny rozwój uzdrowiska. Z niecierpliwością czekam na realizację tych efektownych projektów, gratulując jednocześnie władzom i mieszkańcom gminy sukcesów gospodarczych – powiedział marszałek Witold Stępień.

- Do Uniejowa przybywa coraz więcej turystów, również z zagranicy. Na ich twarzach widać zadowolenie i trudno się temu dziwić. Dzięki nowym projektom miasto i gmina staną się jeszcze bardziej atrakcyjne. To przełoży się na zyski branży turystycznej i dochody lokalnego samorządu. Warto inwestować w Uniejów – powiedziała Jolanta Zięba-Gzik.

- Kilka lat temu, zarząd naszego regionu wynegocjował w Brukseli możliwość dofinansowywania projektów turystycznych środkami unijnymi. Tego zazdroszczą nam wszystkie pozostałe województwa. Chciałem za to Panu marszałkowi oraz zarządowi województwa łódzkiego podziękować. Dziękuję również za dofinansowanie tych najnowszych projektów. Są one znaczącym uzupełnieniem dotychczasowej oferty turystycznej Uniejowa – powiedział burmistrz Józef Kaczmarek.

Wśród dofinansowanych inwestycji znalazł się projekt budowy tężni solankowej wraz z pijalnią wody termalnej. Zaplanowano również rozbudowę kompleksu basenowego. W ramach uzupełnienia uzdrowiska planowana jest także budowa poznawczego parku tematycznego „Farma Alka” obejmującego nowe, innowacyjne produkty turystyczne. W parku wyodrębnione zostaną strefy tematyczne (Jajka, Mleka, Warzyw i owoców, Chleba, Animacji) przez które będą prowadzić ścieżki edukacyjne obrazujące proces powstawania jedzenia od przysłowiowego ziarenka do bochenka. Dodatkową atrakcją będą prowadzone animacje dla dzieci w studiu telewizyjnym, tematycznie powiązane z parkiem, umożliwiające nagrywanie materiałów wideo.

Podczas uniejowskiej wizyty obecny był również Pan Piotr Kozłowski - autor pomysłu „Splątani miłością do muzyki” który będzie realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Z rąk członków zarządu regionu odebrał stosowny certyfikat z podziękowaniami za zaangażowanie w pierwszej edycji BOWŁ.

Projekt "Splątani…" to cykl warsztatów integracyjnych, wokalno-instrumentalnych z elementami choreografii oraz emisji głosu, których efektem finałowym będą trzy koncerty muzyczne 60-osobowej grupy wokalnej ze znanymi i popularnymi artystami. Zadanie ma na celu integrację oraz wykształcenie umiejętności współpracy utalentowanych muzycznie dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych z trzech gmin powiatu poddębickiego (Uniejów, Zadzim i Wartkowice).

GS

Polecane

Rozbudowa drogi wojewódzkiej

19-10-2018

Wkrótce rozpocznie się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 710 między Konstantynowem...

Czytaj więcej

Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Ponadregionalnego Zintegrowanego Centrum…

18-10-2018

W czwartek 18 października członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska...

Czytaj więcej

Regionalny Ośrodek Profilaktyki Choroby Nowotworowej

17-10-2018

W Zduńskiej Woli otworzono poradnię profilaktyki chorób nowotworowych dla mieszkańców...

Czytaj więcej

Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli

17-10-2018

Zarząd Województwa Łódzkiego kupił specjalistyczne oczyszczacze powietrza dla przedszkoli, punktów...

Czytaj więcej

"Bal u Naczelnika" - premiera w Teatrze Wielkim…

16-10-2018

Multimedialne widowisko będzie można zobaczyć w Teatrze Wielkim w Łodzi...

Czytaj więcej

Forum Łódzkie 2018 za nami

16-10-2018

Drugi dzień Europejskiego Forum Gospodarczego stał pod znakiem wielkich pieniędzy...

Czytaj więcej

"Mocni w biznesie 2018”

16-10-2018

Ukoronowaniem pierwszego dnia XI. Europejskiego Forum Gospodarczego była Gala "Mocni...

Czytaj więcej

EFG 2018 – show na inaugurację

15-10-2018

Rozpoczłeło się 11. Europejskie Forum Gospodarcze Łódzkie 2018. W hotelu...

Czytaj więcej

Przywrócony ruch na moście przez Wartę

15-10-2018

W poniedziałek 15 października przywrócony został ruch na moście przez...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl