Stawiamy na bezpieczeństwo mieszkańców Łódzkiego

piątek, 5 stycznia 2024

Nowe pompy i węże to tylko niektóre elementy wyposażenia, które trafią do jednostek OSP w Łódzkiem. Wystartowała właśnie nowa edycja konkursu adresowanego do strażaków ochotników. Pula środków wynosi 3 mln zł. Na wnioski czekamy do 24 stycznia br.

- Kontynuujemy nasze wsparcie dla strażaków ochotników  – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – To oni są często na pierwszej linii walki z zagrożeniami. Uczestniczą w dziesiątkach, a nawet setkach akcji rocznie. Chcemy, żeby dysponowali jak najlepszym sprzętem. Dbając o nich, troszczymy się również o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Łódzkiego.

Ponad 50 wyjazdów do zdarzeń mieli w ubiegłym roku strażacy z OSP w Rąbieniu (gmina Aleksandrów Łódzki). W 2022 r. dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego zaopatrzyli się w prądownicę, węże, hełmy, kamizelki i rękawice, a w ubiegłym roku – w podest do wciągania samochodu na lawetę i rolki do holowania aut.

- Ze względu na otwarcie drogi szybkiego ruchu S14 zostaliśmy wyznaczeni jako jednostka specjalistyczna do wypadków drogowych, dlatego taki sprzęt jest nam bardzo potrzebny – mówi Mariusz Kamiński, naczelnik OSP Rąbień. – Ten program jest dla nas niezwykle ważny, zwłaszcza, że wyposażenie dla strażaków wciąż drożeje.

W tym roku pula środków dla OSP w Łódzkiem we wszystkich konkursach jest rekordowa i wynosi 8 mln zł. Dla porównaniu w 2018 r., ostatnim roku poprzedniej kadencji Sejmiku Województwa Łódzkiego, było to zaledwie 1,5 mln zł. (dark)

Więcej informacji:

https://ngo.lodzkie.pl/ogloszenia-konkursow/

https://www.lodzkie.pl/dotacje/dla-osp

fot. archiwum