Puchar dla Jakuba Kossakowskiego

niedziela, 10 lipca 2022

Jakub Kossakowski zwyciężył w niedzielę (10 lipca) w rozegranej w Łodzi w 3.edycji PGNiG TERMIKA Pucharu Polski w Szachach. W finale pokonał Grzegorza Nasutę.
Puchar to jedna z najważniejszych imprez szachowych w kraju. Głównym partnerem trzeciej edycji jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, który od zeszłego roku prowadzi program „Łódzkie gra w szachy”. Z bezpłatnej nauki królewskiej gry skorzystało już około pół tysiąca młodych mieszkańców Łódzkiego.

- Chcemy trwale wpisać szachy na mapę sportową województwa łódzkiego – powiedział Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego. – Czynimy to na różne sposoby. Przede wszystkim staramy się dotrzeć do dzieci. Ale żeby to miało swoją dynamikę, musi odbywać się w naszym regionie turniej z prawdziwego zdarzenia. Młodzi ludzie muszą mieć możliwość zobaczenia, jak wyglądają prawdziwe szachy.

Ponad trzystu zawodników, w tym krajowa czołówka szachistów przez dwa dni rywalizowała w Teatrze Wielkim w Łodzi. Ostatecznie triumf w 3. tegorocznej edycji PP odniósł Jakub Kossakowski.

W Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego w szachach błyskawicznych najlepszy okazał się Marcin Tazbir. Miejsca na podium wywalczyli również odpowiednio: Piotr Dobrowolski i Radosław Psyk. Ten ostatni, reprezentant KSz „Piątki” Skierniewice również wyjechał z Pucharem Marszałka dla najlepszego zawodnika z naszego województwa.

Łódzkie zmagania były trzecią tegoroczną edycją Pucharu Polski w Szachach. Czwarta, ostatnia w tym roku edycja zostanie rozegrana w październiku w Bydgoszczy.

(dark), fot. S. Sołtyszewski