Praca na własny rachunek

środa, 8 grudnia 2021

W środę 8 grudnia rozpoczęła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa  z cyklu ,,Nietypowe stosunki zatrudnienia”. Temat spotkania brzmi ,,W poszukiwaniu prawnego modelu ochrony pracy na własny rachunek w Polsce”. Dwudniowa konferencja ze względu na sytuacje pandemiczną odbywa się w formie online. W spotkaniu wziął udział Robert Baryła, członek zarządu województwa łódzkiego.

Celem konferencji jest przekazanie informacji na temat zatrudnienia i wypracowanie najlepszych rozwiązań a także  planu działań związanych z prawnym modelem ochrony pracy na własny rachunek w Polsce.
- Pamiętajmy, że jednym z wielu czynników potrzebnych człowiekowi do życia do normalnej egzystencji, funkcjonowania,  jest poczucie bezpieczeństwa, a ogromnym i bardzo istotnym zagrożeniem tych wszystkich potrzeb jest utrata pracy, gdzie wiele osób stanęło przed tym problemem w ostatnim czasie i mamy tego wszyscy pełną świadomość – mówi Robert Baryła.

W województwie łódzkim w październiku 2021 roku stopa bezrobocia wyniosła 5,8% i była niższa o 0,3 pp. w porównaniu z październikiem 2020 roku. Liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych w województwie w analizowanym okresie spadła o 4,5 tysiąca, do poziomu 62,3 tys. osób bezrobotnych.
- Dzięki wsparciu z poszczególnych tarcz antykryzysowych w celu przeciwdziałania skutkom epidemii COVID-19,  które były realizowane przez Powiatowe Urzędy Pracy i WUP udało się uratować tysiące miejsc pracy w naszym regionie. Wydatkowanych zostało wiele milionów złotych. Wojewódzki Urząd Pracy w kończącym się roku na ten cel dysponował kwotą 207 mln zł. – podkreśla Robert Baryła.

Organizatorem dwudniowej konferencji jest Centrum Nietypowych Stosunków Zatrudnienia działające na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.
Partnerem Strategicznym wydarzenia jest Województwo Łódzkie.

bg./ zdjęcia: UM WŁ