Porozmawiali w powiecie pabianickim

środa, 28 lutego 2024

Mieszkańcy powiatu pabianickiego chcą być aktywni i chcą mieć miejsca do spotkań. Zależy im na leczeniu w komfortowych warunkach i dobrej opiece w szpitalach. Chętnie też rozmawiają i dzielą się swoimi spostrzeżeniami. Takie wnioski płyną z dzisiejszych spotkań w powiecie pabianickim. To właśnie tutaj dotarł nasz cykl „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. W spotkaniach w Konstantynowie Łódzkim i Pabianicach wzięła udział Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz Włodzimierz Stanek, dyrektor Departamentu Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Cykl „Porozmawiajmy w Łódzkiem” to spotkania z mieszkańcami naszego województwa. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przyjeżdżają do miast i wsi w naszym regionie, aby rozmawiać o najważniejszych sprawach, problemach i pomysłach na rozwój województwa.

- Jesteśmy od tego, by Państwa wysłuchać i pomóc – mówiła Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Wszystkie spotkania, które są organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, dotyczą bardzo ważnych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy. Dzięki tym rozmowom powstają potem nowe programy i projekty. Najważniejszy jest dla nas zawsze głos mieszkańców.

Dla mieszkańców powiatu pabianickiego przygotowano dzisiaj także ciekawe warsztaty. W Konstantynowie Łódzkim były to: „Znajdź harmonię i spokój”, zaś w Pabianicach - zajęcia przyrodnicze. Podczas pierwszych z nich uczestnicy dowiedzieli się m.in., że stres jest potrzebny do życia. To dzięki niemu mamy siłę, motywację i energię do unikania zagrożeń. Stres nie jest groźny, czasami najbardziej szkodliwy jest strach przed stresowaniem się. Natomiast w Pabianicach uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, że jakon to roślina przyszłości. Rozmawiano też o rodzimych gatunkach roślin w ogrodach. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Pod okiem specjalistów, pabianiczanie posadzili rośliny. To była też pamiątka uczestnictwa w warsztatach, bo każdy mieszkaniec zabrał swoją doniczkę do domu.

Kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem” odbędzie się w piątek w Tomaszowie Mazowieckim.

 

AK/ fot. Adam Staśkiewicz, Piotr Wajman