DOŁĄCZ DO NASZEGO NEWSLETTERA I BĄDŹ NA BIEŻĄCO
g -

logo

Menu

OGŁOSZENIE SEKRETARZA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO W SPRAWIE OBSŁUGI INTERESANTÓW

TERMIN SKŁADANIA SPRAWOZDAŃ BDO DO DNIA 31 PAŹDZIERNIKA 2020 R.!

środa, 30 wrzesień 2020 17:04

Porozmawiajmy w Łódzkiem – powiat pabianicki

Sprawy związane z komunikacją dominowały podczas kolejnego spotkania marszałka Grzegorza Schreibera w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”. Szef samorządu województwa odwiedził w środę (30 września) powiat pabianicki, a gospodarzem spotkania było miasto Konstantynów Łódzki.

Marszałek od kilku tygodni jeździ z dyrektorami Urzędu Marszałkowskiego i szefami jednostek podległych do kolejnych powiatów województwa. Spotyka się tutaj z mieszkańcami, samorządowcami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i razem z urzędnikami przedstawia projekty realizowane przez samorząd województwa, oferowane są programy wsparcia, zapowiadane konkursy unijne i podejmowane przedsięwzięcia. Spotkania są też okazją do pozyskania informacji na temat potrzeb lokalnych samorządów i mieszkańców w związku z tworzeniem nowej strategii województwa łódzkiego i pracami nad nową unijną perspektywą finansową.

Meeting w Konstantynowie marszałek rozpoczął od spaceru po odnawianym z pomocą dofinansowania unijnego bazarze przy ul. Sucharskiego. Grzegorz Schreiber zapowiedział, że jest otwarty na rozmowy dotyczące zwiększenia dotacji, które pozwolą dokończyć remont targowiska. Dopiero później udał się do odremontowanej – również ze wsparciem samorządu województwa – hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

- Ważą się losy naszego województwa. Od tego, jaką strategię uda się przyjąć, jakie będą przewidziane dla nas środki w nowej perspektywie, zależy nasza przyszłość – zaczął spotkanie marszałek.

Grzegorz Schreiber wspominał, że po objęciu władzy w regionie jednym z pierwszych tematów dotyczących powiatu pabianickiego, z jakim się zetknął, była sprawa tramwaju z Łodzi do Pabianic.

- Słyszałem takie opinie, że tego trupa nie warto reaktywować. Ale kiedy dokonałem analizy sytuacji, wynik był taki, że jednak warto. Udało mi się zdobyć i wygospodarować środki i sprawić, że tramwaj będzie służył mieszkańcom – zaznaczył szef samorządu województwa.

Marszałek przypomniał też, że znalazło się dodatkowe dofinansowanie również dla linii z Łodzi do Konstantynowa, kiedy okazało się, że pieniądze zabezpieczone przez poprzedni zarząd okazały się niewystarczające. Wyraził też nadzieję, że uda się zrealizować linię nawet do Lutomierska po tym, jak padła deklaracja o dołożeniu pieniędzy na jej realizację przez Centralny Port Komunikacyjny.

Kontynuując temat komunikacji marszałek Schreiber zachęcał do większej aktywności, zwłaszcza starostwo, do uczestnictwa w programie odtwarzania połączeń autobusowych. Samorządowców z gmin powiatu pabianickiego zapraszał do wspólnego działania w tym temacie.

Marszałek wspominał też o inwestycji na drodze 485 w powiecie pabianickim. Jest to trasa z Pabianic w stronę Bełchatowa z rondem w Pawłówku, od którego odchodzi łącznik do trasy szybkiego ruchu S8. Na odcinku zrealizowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich trwają właśnie odbiory techniczne.

Podsumowując dwa lata działań zarządu województwa podkreślił, że wsparcie samorządu województwa z różnych źródeł na tym terenie wyniosło 50 mln zł. Wśród inwestycji wspartych z budżetu województwa wymienił m.in. dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do pól w wysokości 1,5 mln zł; wsparcie sześciu projektów spółek wodnych w wysokości 56 tys. zł; 1,5 mln zł dla Domów Pomocy Społecznej w ramach akcji Łódzkie pomaga. Dodał, że na teren powiatu skierowane zostało 50 mln zł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy na ochronę miejsc pracy w związku z epidemią koronawirusa.

Wydział Prasowy/fot. Piotr Wajman

Polecane

Andrzej Słowik- legendarny przywódca łódzkiej Solidarności został Honorowym Obywatelem Województwa Łódzkiego.  Odbyła się  XXI sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego. Obradowano zdalnie.

Andrzej Słowik- legendarny przywódca łódzkiej Solidarności został Honorowym…

27-10-2020

To były pierwsze obrady online w historii łódzkiego sejmiku. Decyzję...

Czytaj więcej
Zapraszamy na Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju Łódzkie 2020

Zapraszamy na Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju Łódzkie…

27-10-2020

Województwo Łódzkie organizuje wydarzenie gospodarcze łączące ekologię oraz tradycyjne rolnictwo...

Czytaj więcej

XXI sesja Sejmiku Województwa Łódzkiego

26-10-2020

Uwaga: ze względu na trwające obrady komisji sejmiku, sesja  rozpocznie...

Czytaj więcej
Budżet Obywatelski „ŁÓDZKIE NA PLUS 2021” - rozstrzygnięcie

Budżet Obywatelski „ŁÓDZKIE NA PLUS 2021” - rozstrzygnięcie

20-10-2020

Nowe boisko wielofunkcyjne, szlak rowerowy, a nawet oaza zieleni powstaną...

Czytaj więcej
Jubileusz Spalskiego Parku Krajobrazowego

Jubileusz Spalskiego Parku Krajobrazowego

15-10-2020

Spalski Park Krajobrazowy - jeden z siedmiu należących do Zespołu...

Czytaj więcej
O przestrzeganiu prawa pracy i zdrowiu mieszkańców na WRDS

O przestrzeganiu prawa pracy i zdrowiu mieszkańców na…

15-10-2020

Ocena przestrzegania prawa pracy w regionie łódzkim oraz ochrona zdrowia...

Czytaj więcej
Film ,, Zielone korytarze” na międzynarodowym konkursie

Film ,, Zielone korytarze” na międzynarodowym konkursie

12-10-2020

Film w reżyserii Łukasza Dębskiego zatytułowany  „Zielone korytarze” zakwalifikowany został...

Czytaj więcej
Geoportal Województwa Łódzkiego w nowej odsłonie

Geoportal Województwa Łódzkiego w nowej odsłonie

12-10-2020

Jest bardziej przyjazny użytkownikowi, prostszy w obsłudze i precyzuje dane...

Czytaj więcej
Porozmawiajmy w Łódzkiem - powiat zgierski i poddębicki

Porozmawiajmy w Łódzkiem - powiat zgierski i poddębicki

07-10-2020

- Tramwaj i usunięcie śmieci – to największe problemy Zgierza...

Czytaj więcej

Dane kotnaktowe

Urząd Marszałkowski
Województwa Łódzkiego

al. Piłsudskiego 8
90-051 Łódź
NIP: 725-17-08-148
tel. 42 663 30 00
tel. 42 663 33 80
tel. kom. 695 356 594
e-mail: info@lodzkie.pl