Pomagamy ratować zwierzęta w Ukrainie

niedziela, 8 maja 2022

Samorząd województwa łódzkiego postanowił wesprzeć akcję „Pomaganie na Merdanie” i sfinansować transport karmy dla zwierząt w Ukrainie. To akcja TVP3 Łódź, której celem jest pomoc organizacjom ratującym zwierzęta z ogarniętego wojną kraju.

- Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie Urząd Marszałkowski pomaga tym, którzy tej pomocy potrzebują - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. - Oczywiście w pierwszej kolejności są to matki i dzieci, które do nas przyjeżdżają. Nawet w pociągu, który przywiózł do nas uchodźców z Ukrainy, widziałem także zwierzęta, bo przecież one również muszą otrzymać pomoc i gdzieś znaleźć swoje miejsce. Akcja „Pomaganie na Merdanie” przypomina, że powinniśmy pomagać nie tylko ludziom, ale także zwierzętom. Bardzo się ucieszyłem, kiedy dowiedziałem się, że ktoś podjął taką inicjatywę, dlatego przyjąłem na siebie zadanie przewiezienia zebranych darów na granicę, by mogły dalej dotrzeć do potrzebujących.

Sytuacja zwierząt w Ukrainie jest tragiczna. By pomóc w ich ratowaniu, ale też wesprzeć właścicieli czworonogów, którzy nie zdecydowali się na ucieczkę z kraju, łódzki Oddział Telewizji zorganizował zbiórkę "Pomaganie na Merdanie". Do końca tygodnia, do siedziby łódzkiej telewizji przy Narutowicza, można było przynosić karmę, koce, podkłady, legowiska i gryzaki. Dziś finał akcji.

 

as